|
Прем”єра опери Безумний день, або Весілля Фігаро у Львівській опері
20 червня 2016, понеділок
Поширити у Facebook
В досить незвичній, але напрочуд цікавій сучасній постановці була спрезентована вперше у Львівській опері - вистава “Безумний день, або Весілля Фігаро В-А Моцарта-Лоренцо да Понте.
Ця подія була приурочена 260-й річниці від дня народження Видатного композитора - В-А. Моцарта.
Приємним було побачити повнісінький зал глядачів у Львівській опері, які із величезним нетерпінням чекали на відкриття завіси та початку вистави, адже спостерігаючи за публікою, можна було побачити широке коло шанувальників музичного мистецтва , а власне і не лише музичної професії, але й туристів іноземців та людей різних професій, які із захопленням відвідують концерти у філармонії та вистави у театрах, бо саме їхня думка є однією із найважливіших та наоб”єктивніших, яка може бути висловлена про ту чи іншу музичну імпрезу.
До постановки цієї опери були долучені кращі фахівці, адже це є спільний проект Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка та Львівського оперного театру ім. С. Крушельницької.
Постановники: Диригент - Юрій Бервецький, Режисер - нар.арт. України Василь Вовкун, Художник - Тадей Риндзак, нар. худ. України, Художник костюмів - Мар”яна Громіш, Хормейстер - хаслужений артист України, Мар”ян Телішевський, Хореограф - заслужний артист України - Сергій Наєнко, Концертмнйстер -Меланія Вільшанецька, помічник режисера Тарас Різняк. Головні Ролі виконували студенти вокального факультету ЛНМА ім. М. Лисенка, а також хор і оркестр академії під батутою Ю. Бервецького.
Як підкреслив режисер -постановник, народний артист України - Василь Вовкун:
“Безумний день - це дихотомія: форма пред”явлення метафізичної Волі та інструмент її реалізації в абсолютно новий спосіб; це великий шанс створення й відчуття чогось нового, незвіданого, спокусливого; це процес постійний і незворотній, правдивий і грішний. Тому наша художня форма, стилістика, навіть катарсис існування в опері “Безумний день”є з паралельної реальності Моцарта, але не без нього самого.”
Як вже вище підкреслювала, це було надзвичайно цікавим та незвичним видовищем, від якого було важко відірвати очі. Напрочуд гарне виконання своїх партій було у солістів опери. Ми побачили прекрасну акторську гру із поєднанням співу своєї партії, арією тощо.
Надзвичайно теплими та гучними оваціями були сприйняті публікою кожний номер, арія, дія, ну і звісно ж апдодисменти вкінці вистави, котрі не залишили байдужою публіку, а навпаки - захопили.
Впевнена, що публіку дійсно зацікавила ця новаторська постановка, ну і звісно ж виконання молодими, яскравими солістами- співаками. Незважаючи, що вони лише студенти та аспіранти музичної академії, але із впевненістю можна стверджувати, що ця прекрасна молодь має Величезне майбутнє на оперних сценах України і світу. Отже, Велика дяка Всім організаторам, постановникам, оркестру, хору, солістам і диригентам. Нових творчих звершень та успіхів.
Композитори:Анна Школьнікова
Концертна організація: Львівський Національний академічний театр опери та балету ім.С. Крушельницької
Концертний зал: Концертний зал Львівського Національного академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької
Навчальний заклад: Львівська національна музична академія ім. М. В. Лисенка
|