ПРОЄКТ «ХАРКІВ ОБ’ЄДНУЄ СЕРЦЯ!» | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
ПРОЄКТ «ХАРКІВ ОБ’ЄДНУЄ СЕРЦЯ!»
Монастирська Людмила
Коваль Василь Севернович
ПРОЄКТ «ХАРКІВ ОБ’ЄДНУЄ СЕРЦЯ!»
Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М.В. Лисенка
26 серпня, понеділок
Поширити у Facebook

27 серпня 2024 року, о 16.00, відбудеться найяскравіша подія театрального життя нашого міста початку нового сезону – в Харкові співатиме світова зірка, легенда оперної сцени, народна артистка України Людмила Монастирська.

Вона володарка фантастичного тембру голосу, справжнього lirico spinto, який вважається рідкістю в опері. Її чарівний вокал звучав на найпрестижніших сценах світу: Teatro alla Scala в Мілані, Metropolitan Opera  у Нью-Йорку, Королівському театрі Covent Garden у Лондоні.

Харків'яни досі добре пам'ятають, як славетна співачка виходила на велику сцену ХНАТОБ у партії Норми в концертному виконанні однойменної опери В.Белліні. Тоді публіка була у неймовірному захваті від її чудового голосу та майстерності виконання. І от оперна діва знову в нашому місті.

Партнером Людмили Монастирської на сцені в Харкові буде провідний тенор Національної опери України, заслужений артист України Олег Злакоман.

Солісти співатимуть у супроводі симфонічного оркестру Харківського національного академічного театру опери та балету імені М.В. Лисенка під орудою головного диригента Одеського національного академічного театру опери та балету, заслуженого артиста України Василя Коваля.

До програми концерту увійшли кращі зразки української музики та світової оперної класики, що надає події особливого національного колориту та культурного значення.

Цей урочистий захід відбудеться в межах проєкту "Харків об'єднує серця!", який за участю видатних зірок оперної сцени спільно презентують Схід Опера та Харківська міська рада за фінансової підтримки Українського культурного фонду.

Подія, яка об'єднає місцевих жителів та високопрофесійних мистецьких особистостей з усієї України, дуже важлива у ці надскладні часи, які ми переживаємо нині. Географічне розташування Харкова, його близькість до позицій ворога, створює особливу атмосферу в місті, що налаштовує його мешканців не відкладати життя на потім і цінити кожну хвилину. А тому святкування Дня міста Харкова має особливе значення. І те, що у цих заходах беруть участь світові знаменитості, які попри небезпеку та постійні тривоги в регіоні, приїдуть і подарують глядачам своє мистецтво, свідчить про єдність і силу духу українців.

Це важливо як для самих харків’ян, так і для всієї нашої держави.

Харківський національний театр опери та балету імені М.В. Лисенка на сьогодні є єдиним в Україні оперним колективом, який весь цей час з початку повномасштабного вторгнення поєднує у собі і волонтерський хаб і культурну інституцію, що несе суспільству національні цінності.

Це відбувається тому, що ми розуміємо: культурний код нації – це не тільки архітектура, література та образотворче мистецтво – об’єкти матеріальної спадщини, а основну цінність складають саме люди – носії цих цінностей. Так, наша діяльність була б неможливою без зацікавленої аудиторії харків’ян та їх чіткого меседжу – мистецтво надважливе для виживання нації!

ПРО ЗІРОК

Людмила Монастирська (сопрано) – провідна українська співачка, народна артистка України, солістка Національного академічного театру опери та балету імені Т. Шевченка, солістка  Metropolitan Opera.

Людмила Монастирська – одна з найуспішніших українських співачок у світі, відома всім поціновувачам опери своїм розкішним глибоким сопрано. Міжнародна кар’єра Л. Монастирської розпочалася 2010 року з партії Тоски в однойменній опері Дж. Пуччіні в Берлінській опері.

Вже через рік харизматична та темпераментна українка співала партію леді Макбет у Королівському театрі Covent Garden в Лондоні. Контракти Монаcтирської – один гучніший за інший: Teatro alla Scala, Opéra National de Paris, Metropolitan Opera. Світовий успіх, щоправда, не заважає їй пам’ятати про батьківщину – на сцену рідної Національної опери Людмила Монастирська зазвичай виходить мінімум раз на два місяці. Серед останніх прем’єр співачки у Києві – вистави «Набукко», «Тоска», «Норма», «Дон Карлос». Деякі з них були поставлені спеціально для Монастирської, яка завжди радо відгукується на пропозиції Національної опери.

З травня 2022 року українська оперна діва Людмила Монастирська сяє зі сцени нью-йоркського Metropolitan Opera – вона виконує партію жорстокої та неприступної принцеси Турандот в однойменній опері Дж. Пуччіні. Взяти участь у цій постановці Л. Монастирську запросили після того, як керівництво театру розірвало контракт з росіянкою Анною Нетребко, відомою своєю пропутінською позицією.

Неабиякий акторський талант у поєднанні з прекрасним голосом дозволяє співачці створювати драматичні образи разючої сили, розкривати найскладніші та найтонші нюанси характерів своїх героїнь – таких як, вердіївські Леді Макбет та Амелії з «Балу-маскараду», пуччініївської Турандот, Сантуцци з «Сільської честі» П. Масканьї та багато інших. Нині мало знайдеться оперних примадонн, рівних Людмилі Монастирській у виконанні головних партій масштабних опер!

Олег Злакоман – заслужений артист України, соліст Національного академічного театру опери та балету імені Т. Шевченка.

Співпрацює з Астана опера (Казахстан), Національною оперою республіки Молдова імені Марії Бієшу (Молдова), Львівським національним академічним театром опери та балету імені Соломії Крушельницької (Україна), Харківським національним академічним театром опери та балету імені М.В. Лисенка (Україна). Постійно гастролює в Іспанії, Бельгії, Нідерландах. Співав в театрах Teatro Ciudad de Marbella, Teatre Principal de Mao, Teatro romano de Malaga (Іспанія), Stabsschowburg Antverpen (Бельгія), Zuiderstrantheatr Den Haag (Нідерланди). У лютому 2018 році виконав партію Радамеса ( «Аїда» Дж. Верді) в знаменитій постановці Teatro alla Scala видатного режисера Франко Дзефірелі, яка відбулася в Астана Опера (Казахстан).

Працював з диригентами Олександром Самоїле (Молдавія), Андрієм Юркевичем (Україна), Оксаною Линів (Україна, Німеччина), Василем Василенком (Україна), Jeroen Weierink (Нідерланди), Manuel Busto (Іспанія), з режисерами Carlo Antonio de Lucia (Італія), Christian von Getz (Німеччина) та ін. В репертуарі співака – віртуозні  партії з шедеврів світової оперної музики.

Василь Коваль – український диригент, заслужений артист України, доктор мистецтвознавства, педагог, лауреат всеукраїнських конкурсів, головний диригент Одеського національного академічного театру опери та балету.

Як диригент здійснив постановки багатьох вистав: «Страшний двір» С. Монюшка, «Бал-маскарад» Д. Верді, «Карміна Бурана» К. Орфа, «Весела вдова» Ф. Легара, «Сільська честь» П. Масканьї, «Любовний напій» і «Дон Паскуле» Г. Доніцетті, Різдвяного дійства «З нами – Бог!», «Коли цвіте папороть» Є. Станковича, «Лоенґрін» Р. Ваґнера та ін.

Гастролював у Польщі, Швейцарії, Люксембурзі. Василь Коваль – яскрава особистість у сфері класичної музики. За своє творче життя створив багато різножанрових прем’єр. Поєднання у його репертуарі симфонічних полотен та світової оперної класики створює своєрідний стиль та демонструє особистісне бачення музики. Але творча діяльність диригента не обмежується тільки світовою класикою. Маестро є палким пропагандистом шедеврів української оперної та симфонічної музики.



Виконавці: Людмила Монастирська
Диригенти: Василь Коваль
Концертна організація: Харківський національний академічний театр опери та балету імені М.В. Лисенка



Інші:

В Україні виступить світова суперзірка-контратенор Андреас Шолль з Німеччини
Оркестрова «Академія» для юних музикантів: «INSO-Lviv» презентує освітню ініціативу
В сховищі Одеської опери готують прем'єру
Харків'ян кличуть пограти на цимбалах, що пережили "прильоти"
Вчать вокалу і грі на інструментах: у Дніпрі відкрилася релокована музична школа з Покровська
Музикант Львівської філармонії, що постраждав на війні, знову зможе грати
В Ужгороді лунатиме "Музика миру"
Бетховен | Шуберт. Симфонія № 6
До 1000-го дня повномасштабного вторгнення рф
Kyiv Baroque Fest – 2024
У Львівському органному залі вперше українською зазвучить найвідоміша англійська опера
У Рівному виступить легендарний британський диригент Стівен Еллері
В Одеському оперному театрі прем'єра шевченківської кантати-симфонії "Кавказ"
23 листопада у Києві вперше прозвучить на День пам’яті жертв голодоморів знаменита сюїта «Червона скрипка» під батутою Кері-Лінн Вілсон
Кульмінація театрального року: Фестиваль-Премія «GRA» назве найкращих
Триває підготовка до прем’єри «Молочайник»
“Дідона та Еней” зазвучить українською у Львівському органному залі
ПРЕМʼЄРА етноісторичного перформансу «Сила нації»
Прем'єра балету «Аліса в Задзеркаллі» в листопаді
Національний цирк України розпочав гастрольний тур Францією з різдвяною програмою «LE MIRACLE DE NOEL»
Національний симфонічний оркестр України під орудою маестро Володимира Сіренка, – відправляється у велике європейське гастрольне турне: 5 країн | 17 міст | 18 концертів
Зеленський нагородив українських митців у День працівників культури
Презентація альбому «Спадок»
11 листопада філармонія запрошує здійснити занурення у польську музику ХХ століття в День Незалежності Польщі
ІГРИ МУЗИКИ
У Києві відбудеться Kyiv Baroque Fest - 2024
Про перший в Україні віртуальний музей оперного театру
Стали відомі переможці мистецької премії імені Богдана Хмельницького 2024 року
Закарпатська обласна філармонія запрошує на концерт Академічного камерного оркестру
Конкурс на здобуття премії імені Л. М. Ревуцького у 2025 році
У Києві відбудеться прем'єра віднайденої опери “Креонт” Бортнянського
У Варшаві вже 2025 року планують зіграти уривки з опери, яку український композитор пише для "Метрополітен-опери"
“Арнольд Шенберґ. Той, хто змінив музику”
14 листопада в Миколаєві відбудеться прем’єра Херсонського театру Куліша «Молочайник»
ІІІ Всеукраїнський конкурс хорових диригентів імені Дмитра Загрецького
У Нью-Йорку знайшли раніше невідомий вальс Шопена
Шевченківська премія-2025: оприлюднили перелік претендентів
Урочистий концерт з нагоди відкриття Органного залу – подія де перетинаються історії, традиції та сучасність
3 листопада Оркестр Саксофонів гратиме на честь винахідника саксофонів Адольфа Сакса
У Львові в музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича: листопад, сповнений культурних подій
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
110817_20992.jpg