Вересень: творчий пошук ідей | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Вересень: творчий пошук ідей
Вересень: творчий пошук ідей
29 вересня, субота

Теплий вересень приніс відкриття філармонійних сезонів в містах України. Одним із перших стартувало місто Дніпро - з життєрадісною програмою джазового філармонійного оркестру Dnipro-Band під керуванням Юрія Іщенка. Колектив, про який багато чула раніше, але ніколи не слухала наживо, виглядав в моїй уяві знайденим кришталевим черевичком. Тим цікавіше було дізнатися реалії його життя. Виступ Dnipro-Band справді був яскравим, віртуозним та емоційно щирим! Особливо динамічно і ефектно прозвучали імпровізації саксофоністів Володимира Євдокієнко та Іллі Бражника. Виступ акордеоніста-віртуоза Володимира Зубаня випромінював радісні емоції - це був миттєвий контакт з публікою і колоритне шоу. Весь оркестр, включаючи солістів-вокалістів, показав професійний рівень, готовий до свободи імпровізацій і злагодженим, тонким відчуттям взаємодії музикантів. Глядацька зала, заповнена прихильниками від 5 до 90 років, вдячно і тепло аплодувала стоячи, і довго не хотіла відпускати музикантів.

Іщенко Юрій Олександрович, художній керівник Dnipro-Band, родом з Дніпра, закінчив джазове відділення у Харкові як саксофоніст, і працює з оркестром вже близько 5 років. Колектив, створений у 2000 році викладачем Дніпропетровської музичної академії Юрієм Паламарчуком, має класичний склад, і грає різні тематичні програми. Це джазові стандарти і українська музика, музика до кінофільмів, програми з творчості Леоніда Утьосова, Петра Лещенка, музики «The Beatles», програми джазового абонементу для дітей.

«Ми пишемо для дітей - учнів музичних шкіл - нескладні аранжування, запрошуємо їх грати з нашим оркестром як солістів чи вокалістів – і це обов’язково раз на місяць!» - розповідає Юрій. – «Кожен концерт, яких у нас буває 3-5 на місяць, вимагає оновлювати репертуар на 20-25%. Робота професійна і напружена. Вік музикантів - від 20 до 60. Проте склад оркестру весь час змінюється, тому що найкращі музиканти, які швидко ростуть в колективі, їдуть працювати за кордон - заробляти гроші. І ми змушені брати нових музикантів, і вони грають в оркестрі, аж поки ситуація не повторюється знову. Раніше колектив постійно був на гастролях. Тепер часи змінились. Нажаль, ми не беремо участь у фестивалях, окрім «Джазу на Дніпрі» в 2016р., не їздимо з концертами в Україні чи за кордоном, і не працюємо із запрошеними солістами. Ця ситуація потребує змін».
На концерт Dnipro-Band - послухати нову програму і обрати найкращі твори - завітала з Києва Відповідальний секретар Асоціації естрадних і джазових оркестрів України Національної всеукраїнської музичної спілки Галина Макаренко-Дергунова. Декілька місяців тому вона запросила цей колектив до участі в Параді українських Біг-бендів, організованому Асоціацією. Подія відбудеться 31 березня 2019р. в колонному залі імені Лисенка Національної філармонії України міста Києва. Під час творчої зустрічі пані Галина докладніше розповіла музикантам про роботу Асоціації джазових і естрадних оркестрів України, і запросила колектив увійти до її складу.

«Асоціація працює два роки, вона була створена, щоб можна було обмінюватися інформацією, музичними новинками, оркестровками, партитурами, спілкуватися одне з одним, пропагувати джазову музику і кожен творчий колектив, організовувати цікаві музичні проекти і концерти, налагоджувати зв’язки з професійними композиторами України, які можуть писати музику безпосередньо для складу наших оркестрів» - зазначила Галина Макаренко-Дергунова. – «Ми їздимо містами України і запрошуємо музикантів до співпраці, слухаємо їх виступи, спілкуємось, знайомимось, дізнаємось про їхні потреби та успіхи з перших вуст. Телефонні розмови мало що дають – все треба бачити на власні очі. На сьогодні Асоціація нараховує вже 17 оркестрів з різних міст України.

Наші нові проекти – це щорічний Парад Біг-бендів у столичній філармонії, який було створено на основі фестивалю «Зимові джазові зустрічі» пам’яті мого чоловіка, видатного джазового музиканта і композитора Євгена Дергунова, і «Творча співдружність міст України». Надалі ми бажаємо зробити міжнародний конкурс молодих виконавців за участю міжнародного журі.

Ми маємо право залучати до концертів українських і закордонних музикантів та колективи. Наприклад, один з таких концертів, організований Асоціацією за участю відомого джазового піаніста Венсана Буржекса/Vincent Bourgeyx, France, Paris вже 3 квітня 2019 року відбудеться в Національній філармонії Києва разом із Drum Art Big Band під керівництвом Олексія Вікулова/ Україна, Київ.

Всі музиканти, які хотіли би увійти до Асоціації, повинні мати професійну музичну освіту, рівнем не нижчим, ніж музичне училище. Крім того, ці музиканти мають бути членами Національної всеукраїнської музичної спілки, яка складається з 16-ти Асоціацій, в тому числі і нашої.

Дитячі джазові колективи, так звані «Little Band», які є також в містах України, співпрацюють з нами завдяки їх керівникам і диригентам, які є членами Асоціації.

Від імені Національної всеукраїнської музичної спілки ми можемо звертатися в різні заклади – з проханням надати концертні зали; чи подавати документи музикантів і оркестрів на здобуття нагород, почесних звань, відзнак, отримування грантів, тощо.

Кожний з оркестрів Асоціації має дуже великий обсяг своїх планів, концертів, творчих наробок. Це безмежне поле; головне – знаходитись у творчому пошуку ідей».


Автор: Анна АрхиповаДодати: Share on Facebook

Інші:

Класична музика покращує серцебиття
Сміливі ініціативи Одеської опери
МАЙСТЕР ТРИ РОКИ ШУКАВ У КАРПАТАХ ЯЛИНУ, ЩОБ ЗРОБИТИ З НЕЇ СКРИПКУ
Уроки доброти
Легенды и были Одесской филармонии
Композитори пишуть спеціально для неї
Учитель Давида Ойстраха: "Деточка, сыграй мне эту фразу, как вкусный борщ"
Соломія Крушельницька в образі Аїди на фото 1900 року
Патрік Генрі Хьюз: незрячий хлопець, який став віртуозним музикантом
Київський король світового фортепіано
Як вибрати музичну школу і не помилитися?
Українські "Варіації" у Скандинавії
Вуличним музикантам у Львові заборонили виступати без дозволів. Як все працює на практиці?
Чого найбільше боявся Фридерик Шопен?
Дует батька і сина Бочеллі
Музика пам'яті
Класична музика в контексті реклами і маркетингу
Вересень: творчий пошук ідей
Дні музики Мирослава Скорика у Львові
Мирослав Скорик і музика Львова
Кістки та фрески: про що мовчать стіни Львівського органного залу
З любов’ю, Скорик
Принц піаністів
Які фестивалі потрібні та де їх проводити?
Під звуки піаніно: юний принц Джордж займатиметься балетом
Покинуті фортепіано і роялі у дивних світлинах
Бах для ...корів
Клуб композиторів
Яна Тойбер показала удивительный мир балерин
Українські примадонни в музиці
190 років з дня народження Міхала (Михайла) Адамовича Завадського (1828-1887) – відомого польського і українського композитора, піаніста, педагога
Як створюється опера: від задуму до виходу на сцену
Вражаючий звук і кількасотрічні музичні інструменти: Чому Закарпаття називають органним краєм
Міжгалактичний арт-проект музика для прибульців
Уродженець Кременця, який врятував Карнегі-Холл
Класична музика в суді. А чому б ні?
Ще одна причина записати дитину на фортепіано
Марко Р.Стех: Творчість Василя Барвінського виявилася могутнішою від кремлівського диктату
Мирослав Скорик. Інтелігентний бешкетник
Сто великих украинцев - Сергей Михайлович Лифарь
      © 2008-2018 Music-review Ukraine