Вересень: творчий пошук ідей | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Вересень: творчий пошук ідей
Вересень: творчий пошук ідей
29 вересня 2018, субота
Поширити у Facebook

Теплий вересень приніс відкриття філармонійних сезонів в містах України. Одним із перших стартувало місто Дніпро - з життєрадісною програмою джазового філармонійного оркестру Dnipro-Band під керуванням Юрія Іщенка. Колектив, про який багато чула раніше, але ніколи не слухала наживо, виглядав в моїй уяві знайденим кришталевим черевичком. Тим цікавіше було дізнатися реалії його життя. Виступ Dnipro-Band справді був яскравим, віртуозним та емоційно щирим! Особливо динамічно і ефектно прозвучали імпровізації саксофоністів Володимира Євдокієнко та Іллі Бражника. Виступ акордеоніста-віртуоза Володимира Зубаня випромінював радісні емоції - це був миттєвий контакт з публікою і колоритне шоу. Весь оркестр, включаючи солістів-вокалістів, показав професійний рівень, готовий до свободи імпровізацій і злагодженим, тонким відчуттям взаємодії музикантів. Глядацька зала, заповнена прихильниками від 5 до 90 років, вдячно і тепло аплодувала стоячи, і довго не хотіла відпускати музикантів.

Іщенко Юрій Олександрович, художній керівник Dnipro-Band, родом з Дніпра, закінчив джазове відділення у Харкові як саксофоніст, і працює з оркестром вже близько 5 років. Колектив, створений у 2000 році викладачем Дніпропетровської музичної академії Юрієм Паламарчуком, має класичний склад, і грає різні тематичні програми. Це джазові стандарти і українська музика, музика до кінофільмів, програми з творчості Леоніда Утьосова, Петра Лещенка, музики «The Beatles», програми джазового абонементу для дітей.

«Ми пишемо для дітей - учнів музичних шкіл - нескладні аранжування, запрошуємо їх грати з нашим оркестром як солістів чи вокалістів – і це обов’язково раз на місяць!» - розповідає Юрій. – «Кожен концерт, яких у нас буває 3-5 на місяць, вимагає оновлювати репертуар на 20-25%. Робота професійна і напружена. Вік музикантів - від 20 до 60. Проте склад оркестру весь час змінюється, тому що найкращі музиканти, які швидко ростуть в колективі, їдуть працювати за кордон - заробляти гроші. І ми змушені брати нових музикантів, і вони грають в оркестрі, аж поки ситуація не повторюється знову. Раніше колектив постійно був на гастролях. Тепер часи змінились. Нажаль, ми не беремо участь у фестивалях, окрім «Джазу на Дніпрі» в 2016р., не їздимо з концертами в Україні чи за кордоном, і не працюємо із запрошеними солістами. Ця ситуація потребує змін».
На концерт Dnipro-Band - послухати нову програму і обрати найкращі твори - завітала з Києва Відповідальний секретар Асоціації естрадних і джазових оркестрів України Національної всеукраїнської музичної спілки Галина Макаренко-Дергунова. Декілька місяців тому вона запросила цей колектив до участі в Параді українських Біг-бендів, організованому Асоціацією. Подія відбудеться 31 березня 2019р. в колонному залі імені Лисенка Національної філармонії України міста Києва. Під час творчої зустрічі пані Галина докладніше розповіла музикантам про роботу Асоціації джазових і естрадних оркестрів України, і запросила колектив увійти до її складу.

«Асоціація працює два роки, вона була створена, щоб можна було обмінюватися інформацією, музичними новинками, оркестровками, партитурами, спілкуватися одне з одним, пропагувати джазову музику і кожен творчий колектив, організовувати цікаві музичні проекти і концерти, налагоджувати зв’язки з професійними композиторами України, які можуть писати музику безпосередньо для складу наших оркестрів» - зазначила Галина Макаренко-Дергунова. – «Ми їздимо містами України і запрошуємо музикантів до співпраці, слухаємо їх виступи, спілкуємось, знайомимось, дізнаємось про їхні потреби та успіхи з перших вуст. Телефонні розмови мало що дають – все треба бачити на власні очі. На сьогодні Асоціація нараховує вже 17 оркестрів з різних міст України.

Наші нові проекти – це щорічний Парад Біг-бендів у столичній філармонії, який було створено на основі фестивалю «Зимові джазові зустрічі» пам’яті мого чоловіка, видатного джазового музиканта і композитора Євгена Дергунова, і «Творча співдружність міст України». Надалі ми бажаємо зробити міжнародний конкурс молодих виконавців за участю міжнародного журі.

Ми маємо право залучати до концертів українських і закордонних музикантів та колективи. Наприклад, один з таких концертів, організований Асоціацією за участю відомого джазового піаніста Венсана Буржекса/Vincent Bourgeyx, France, Paris вже 3 квітня 2019 року відбудеться в Національній філармонії Києва разом із Drum Art Big Band під керівництвом Олексія Вікулова/ Україна, Київ.

Всі музиканти, які хотіли би увійти до Асоціації, повинні мати професійну музичну освіту, рівнем не нижчим, ніж музичне училище. Крім того, ці музиканти мають бути членами Національної всеукраїнської музичної спілки, яка складається з 16-ти Асоціацій, в тому числі і нашої.

Дитячі джазові колективи, так звані «Little Band», які є також в містах України, співпрацюють з нами завдяки їх керівникам і диригентам, які є членами Асоціації.

Від імені Національної всеукраїнської музичної спілки ми можемо звертатися в різні заклади – з проханням надати концертні зали; чи подавати документи музикантів і оркестрів на здобуття нагород, почесних звань, відзнак, отримування грантів, тощо.

Кожний з оркестрів Асоціації має дуже великий обсяг своїх планів, концертів, творчих наробок. Це безмежне поле; головне – знаходитись у творчому пошуку ідей».


Автор: Анна Архипова



Інші:

Правила ринку: агент Линів пояснив, чому диригенти виконують твори російських композиторів
В Мюнхені запрошують на «Страту» та «Дванадцяту ніч»
Національна опера України поставить оперу "Конотопська відьма"
Українська опера Chornobyldorf виборола Премію Королівського філармонічного товариства
А ви знали, що Шевченко міг би стати й відомим музикантом?
Премʼєри в імʼя Перемоги
ЛІТЕРАТУРА З МУЗИКИ, МУЗИКА З ЛІТЕРАТУРИ
«Незламні»: музичне послання українців у другу річницю початку повномасштабної війни
«Десять років чекаємо на перемогу»: історія оркестру, який двічі з дому вигнала війна
Найкращий концерт Кіровоградської філармонії - попереду. Він буде присвячений Дню перемоги!
Музичні інструменти змінили на автомати: історії артистів театру Одеси
Оновлений репертуар, літній фестиваль та інтерактивна "Ластівка Щедрика": майбутнє Івано-Франківської філармонії в баченні Володимира Рудницького
Змінив пуанти на армійські берці: згадаймо артиста балету Ростислава Янчишена
"Музичні вечори у будинку родини Мейтусів"
«Для мене дім – там, де серце» – Віктор Рекало, автор музики до балету про вимушену міграцію «Дім»
Як розтопити «Крижане серце»?
В Одеській опері відновили незвичайну виставу
Хмельницький фаховий музичний коледж ім. В.І.Заремби: 65 років від дня заснування
До дня Соборності: в Національній опері представлять всеукраїнський музичний проєкт
Як доктор мистецтвознавства став... диригентом
Досліджуємо славні сторінки бандурного мистецтва
На Волині в Горохові привітали з 80-річчям відомого композитора
Роман Орленко-Прокопович - ім’я між забуттям і легендами
“Пісні для України” з Лондона
“54 хвилини до Різдва”
Диск "Зимовий шепіт" від піаністки Віоліни Петриченко
Українські переклади лібрето світових опер в Україні
Військовий зі Львова випустив альбом фортепіанної музики, яку створив на передовій
Раду Поклітару - герой книжки
Сенсаційні знахідки та версії Трипільської культури - “ світової колиски”
У Львівській філармонії визначили переможців Конкурсу молодих вокалістів імені Сліпака
Концерт-реконструкція «Гай, Рожество!»
Сторіччя Балетної трупи Одеської опери
Харизматичний диригент українського походження, який втілив "американську мрію": хто такий маестро Леонард Бернстайн
"Вистави ще немає, але є кредит довіри": продюсерка Opera aperta про співпрацю з міжнародним фестивалем O.Festival
В Ужгороді відкрили мініскульптуру на честь графа Нандора Плотені
Понад 200 народних пісень: де шукають і кому співають солістки ансамблю "Антонівчанка" з Прилуччини
8 неочікуваних речей, що носять ім’я Шопена
Фридерик Шопен та Микола Лисенко: точки перетину
Згадуємо Миколу Колессу
      © 2008-2024 Music-review Ukraine