Польсько-українська трилогія Музика Незалежності | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Польсько-українська трилогія Музика Незалежності
Литвиненко Оксана
Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Савчук Євген
Сіренко Володимир
Фроляк Богдана
Щербаков Ігор Володимирович
Польсько-українська трилогія Музика Незалежності
26 вересня 2018, середа
Поширити у Facebook

У 2018 році Україна та Польща святкують 100-річчя відновлення власної Незалежності. На честь такого знаменного для кожної з країн ювілею у Києві відбудуться три різнопланові концерти – ораторіальний, хоровий та симфонічний.

Головною ідеєю проекту є співставлення музики польської та української. Над цим репертуаром працюватимуть разом виконавці обох держав, що засвідчуватиме близькість і партнерство України та Польщі. Автором проекту є диригент Роман Ревакович, який вже більше 20 років дуже активно підтримує музичний діалог між Польщею та Україною: «Оскільки я народжений і проживаю у Польщі, а коріння маю українське, то існую у двох культурах і ставлю собі за завдання будувати мости між Україною та Польщею».

Перший концерт трилогії, що відбудеться 29 вересня у Колонній залі Національної філармонії України ім. Миколи Лисенка, - стане також і урочистим відкриттям 29-го Міжнародного фестивалю сучасної музики Кyiv Music Fest.

Знаковою подією для культурного життя Києва буде приїзд до України композитора, педагога і двічі лауреата премії «Греммі» Кшиштофа Пендерецького, який за диригентським пультом представить свій монументальний твір Credo за участі польських солістів і українських хорів та оркестру. У першому ж відділі прозвучать твори українських композиторів, диригуватиме Роман Ревакович. Композиція Богдани Фроляк була написана під враженням від фільму С. Параджанова «Тіні забутих предків», і в Києві прозвучить уперше. «Концерт-Елегія» для віолончелі з оркестром Ігоря Щербакова стане світовою прем’єрою.

Другий концерт проекту (31 жовтня у Національному будинку органної та камерної музики України) перенесе слухачів в краї глибокої духовності. Мабуть, це вперше будуть співставленні релігійні твори Генріха Міколая Гурецького (1933-2010) та Валентина Сильвестрова (1937). Обидва автори, спершу сповідуючи авангардні композиторські техніки, у 70-ті роки минулого століття перейшли до спрощеної гармонії та музичної наррації, наповнюючи заодно свої твори глибоким змістом. За участю Національної академічної капели «Думка» творами М. Гурецького диригуватиме Роман Ревакович, а інтерпретацію музики Валентина Сильвестрова представить Євген Савчук. Цей знаменитий колектив у 2019 святкуватиме своє 100-ліття.

Останній концерт циклу (4 грудня у Концертному залі Національної музичної академії України) привертає увагу до Ігнація Яна Падеревського, визначного піаніста, композитора та політика, вплив якого на історію Польщі є безсумнівним. Його Симфонія написана у 1903-1911 роках була присвячена подіям польського Січневого повстання в 1863 році проти російського панування над Польщею. Цитата з Музурка Домбровського в останній частині цього твору (сьогодні це польський національний гімн) передбачає ці події, у яких через кілька років сам композитор відіграє визначальну роль.

Твори Ганни Гаврилець та Ігоря Щербакова, видатних українських композиторів середнього покоління, прозвучать знову в Києві. Вони були створені на замовлення Фонду Pro Musica Viva у рамках програми «Колекції – композиторські замовлення», реалізованої варшавським Інститутом музики і Танцю. Ці твори прозвучать у виконанні Національного симфонічного оркестру України (диригент - Роман Ревакович), соліст - Йожеф Єрмінь, фортепіано.

Проект є частиною культурної програми ПОЛЬЩА 100, що координується Інститутом Адама Міцкевича, реалізованої в рамках Багатолітньої Програми NIEPODLEGŁA (Незалежна) за роки 2017-2021 - профінансовано із засобів Міністерства культури та національної спадщини Республіки Польща.






Колективи: Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Виконавці: Литвиненко Оксана
Диригенти: Євген Савчук, Володимир Сіренко
Композитори:Богдана Фроляк, Ігор Щербаков
Концертна організація: Національна філармонія України
Концертний зал: Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
Джерело: moemisto.ua



Інші:

Одесити вирушають на гастролі до Нідерландів і Бельгії
«Пахіта» – нова версія у «Схід Опері»
«БАХ Маратон»
Фестиваль до 110-го ювілею Святослава Ріхтера
Гранд тур оркестру INSO-Lviv у Нідерландах
Три блискучі концерти березня у Львівському органному залі – обирайте свій або приходьте слухати всі
До Рівного завітає Віктор Плоскіна
“Колискова для солдата”
У Кременці проходить фестиваль органної музики
У Салоніках відбулась світова прем’єра фільму «Королеви радості».
Сьомий етап курсу навчання "Магія музики" стартував у Берегові
Поезія культових поетів, покладена на музику
Світові шедеври та сучасна українська музика в Львівській філармонії
«АЗОВСТАЛЬ. Полонені. Заручники війни»
Kyiv Modern Ballet покаже у Львові виставу «Вій»
У Черкасах Національний симфонічний оркестр зіграє "Оду стійкості" на підтримку ЗСУ
В Одеській філармонії прозвучать скарби української класики
"Молитва крізь століття" прозвучить на Khmelnytskyi Classic Fest
"Київська камерата" зіграє концерт "Відлуння часу" в Національній філармонії
"Прикарпатська весна 2025": в Івано-Франківську проведуть традиційний фестиваль
У Житомирській обласній філармонії відбудеться Міжнародний фестиваль майстрів мистецтв ім. Святослава Ріхтера
Мистецький проєкт «Березовський – Рачинський»
"Равель –150»
Пендерецький, Ліст, Брамс
Музичне шоу «ГАЛАКТИКА саундтреків із відеоігор»
«Наталка Полтавка», що народжується в Одесі
Київ офіційно подав заявку на отримання статусу Міста музики ЮНЕСКО
Про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка
Найкращий хор року “Гомін” запрошує на березневі концерти
«Київська камерата» Валерію Матюхіну
Почуйте Фортепіанний футуризм
У Харківській опері відбудеться концерт «Український формат» до 211-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка
Державну театральну премію Курбаса присудили львівському режисеру
Кабінет міністрів врегулював питання перетину кордону військовозобов'язаними митцями та працівниками медіа.
На Кіровоградщині відбувся всеукраїнський музичний фестиваль виконавців на народних музичних інструментах
Житомирська обласна філармонія запрошує на концерт до дня народження Тараса Шевченка
Сьогодні минає 210 років з дня народження Михайла Вербицького
Хто отримає мистецьку премію «Київ» у 2025 році: список претендентів
Джазовий композитор-імпровізатор Олександр Саратський разом з «Віртуозами Львова» виступить у філармонії
«… землякам моїм в Украйні і не в Украйні…»
      © 2008-2025 Music-review Ukraine