Національна філармонія України - програма на грудень | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Національна філармонія України - програма на грудень
Балаховська Валерія
Остапенко Андрій
Національний камерний ансамбль
Академічний хор ім. Майбороди Національної радіокомпанії України
Пучков  Ігор
Ткач Юлія Сергіївна
Цепколенко Кармелла
Національна філармонія України - програма на грудень
1 грудня 2023, п'ятниця
Поширити у Facebook

1 грудня - Київський камерний оркестр під орудою диригентки Наталії Пономарчук представить програму із творів Фелікса Мендельсона-Бартольді та Фридерика Шопена.

Звучатимуть: мотет Мендельсона Ave Maria, твір-молитва на латинські тексти; драматичний Струнний квартет N6 - останній великий твір Мендельсона, який він закінчив за кілька місяців до своєї смерті; знаменитий Перший фортепіанний концерт Шопена, де сольну партію виконає піаністка Тетяна Шафран.

3 грудня - Вечір гітарної музики від бароко до сучасності виконає Національний камерний ансамбль "Київські солісти" під орудою диригента Ігоря Пучкова за участю Андрія Остапенка.

Андрій Остапенко - гітарист-віртуоз, засновник Міжнародного фестивалю гітарної музики. Грає на гітарі німецького майстра Дітера Хопфа, яка вирізняється серед гітар інших майстрів своєю особливою акустикою і глибоким звуком.

5 грудня - "Lux aeterna. Псалми падіння". Новий проєкт ансамблю Alter Ratio, основною темою якого є пам'ять.
Це вшанування пам'яті класика музичного авангарду Дьордя Лігеті (до 100- річчя від дня народження); збереження пам'яті за полеглими українськими митцями, які стали на захист України від російської агресії. Програму складають твори, спеціально написані для ансамблю українськими композиторами - Аллою Загайкевич, Максимом Коломіййцем, Максимом Шалигіним, а також Петером Керкєловим із Болгарії.

6 грудня - віолончелістка з Німеччини Рафаелла Ґромес виконає разом із Національним симфонічним оркестром України під орудою Володимира Сіренка віолончельний концерт Антоніна Дворжака.

Також у програмі - знаменита Восьма симфонія Дворжака та написаний минулого року твір сучасної української композиторки Вікторії Полевої "NOVA" для симфонічного оркестру, присвята мужності України.

Рафаелла Ґромес - одна із найуспішніших віолончелісток сучасної Німеччини. Їй 32, і вона є лауреаткою багатьох престижних конкурсів. Вона є улюбленицею німецьких музичних критиків, які називають її однією з кращих віолончелісток нашого часу. Музикантка грає на віолончелі Карло Бергонці 1740 року. Цей інструмент, виготовлений у майстерні Антоніо Страдіварі, є одним із трьох найвідоміших віолончелей видатного італійського майстра, одного з учнів та послідовників Страдіварі.

7 грудня - Ріхард Вагнер у виконанні духового оркестру.
Оркестр Вагнера відрізняється від традиційного оперного оркестру розширенням групи мідних духових інструментів. Якщо в класичному оркестрі сидить один-двоє валторністів - в оркестрі Вагнера їх повинно бути четверо. Найбільший склад духових у вагнерівській тетралогії "Перстень Нібелунга": тут композитор вводить квартет спеціально сконструйованих "вагнерівських туб", басову трубу, контрабасовий тромбон і аж вісім валторн.
Гратиме Національний духовий оркестр України під орудою Івана Стецького.

8 грудня - вперше в Україні прозвучить опера "Родинний альбом" сучасного польського композитора Єжи Корновіча, перекладена українською мовою.
Це унікальний проєкт-співпраця двох національних філармоній: прем'єрні постановки пройдуть у Національній філармонії України (Київ) та Львівській національній філармонії імені Мирослава Скорика.

Виконавці - Національний ансамбль солістів "Київська камерата", диригентка Наталія Стець та солісти Анастасія Поважна, сопрано і Станіслав Цема, контратенор. Режисерка Марина Рижова.

10 грудня - Точки перетину: концерт нової симфонічної музики. Фінальний концерт Диригентського воркшопу нової музики з Етьєном Гааном (Франція).
Ідея перетину у концерті втілюється на різних рівнях. Поєднаються західноєвропейська та українська виконавські традиції, а також композиторські школи.

Такі перетини дозволяють виявити своєрідність усіх учасників творчої співпраці, а разом з тим продемонструвати органічну спільність української та європейської музики, відкритість до діалогу та співтворчості.

Твори Джулії Вулф, Унсук Чина, Максима Коломійця, Етьєна Гаана та

Фаусто Ромітеллі виконають: Національний президентський оркестр і диригенти, які взяли участь у воркшопі - Наталя Кіричук, Олег Чаплинський, Катерина Косецька, Денис Олійник.

12 грудня - авторський проєкт "Від мадригалу до кантати" клавесиністки Наталії Сікорської.
Прозвучать сольні клавесинні п'єси епохи бароко, вокальне багатоголосся й інструментальні ансамблі того часу. Це панорама найпопулярніших музичних мелодій та жанрових стилів, які з кінця XVI століття, що формували музичний простір раннього, зрілого та пізнього бароко - Баха, Вівальді, Каччіні, Мадзоккі, Факолі, Довленда, Кадзаті, Трабачі, Піккі.

14 грудня - українська прем'єра фортепіанного концерту Клари Шуман у програмі Київського камерного оркестру під орудою Наталії Пономарчук.
Це не перша спроба диригентки ґендерно збалансувати репертуарну палітру вітчизняного життя класичної музики. Не так давно у виконанні оркестру звучали твори Фанні Мендельсон, сестри Фелікса Мендельсона; низку проєктів було присвячено іменам сучасних українських композиторок.

Крім музики Клари Шуман, прозвучить присвячена їй Йоганнесом Брамсом Серенада No2 для камерного оркестру. Молодший на 14 років, Брамс був закоханий у неї, хоч і без взаємности.

17 грудня - Nota Bene Chamber Group представить програму камерної музики із творів Йозефа Гайдна, Кшиштофа Пендерецького та Белли Бартока.
Пропонована добірка імен доволі знакова з погляду історії жанру - а саме квартет є основою цієї концертної програми.

20 грудня - музика композиторів, котрі творили на зламі XIX-XX ст.
Концерт для скрипки з оркестром фінського композитора Яна Cібеліуса - його єдиний концерт. Критик Дональд Тові назвав основну тему заключної частини "полонезом для білих ведмедів". Соло скрипки прозвучить у виконанні Богдани Півненко.

У другому відділі меломанів очікує прем'єрне виконання Симфонії No1 англійського композитора Едварда Елгара. Це одна з двох завершених симфоній композитора.

23 грудня - "Сучасне й позачасове", новий проект, започаткований Домом Майстер клас і Національною філармонією України, який представляє серію авторських концертів сучасних українських композиторів, які вже увійшли в історію української музичної культури.

Прем'єра балету "Дзеркало, Сни, або Маленьке життя" відбулась на фестивалі Bouquet Kyiv Stage у 2021 році. Це космічний світ музики Вікторії Полевої, який поєднався з красою рухів і пластики.

24 грудня - концерт-реконструкція "Гай, Рожество!"
Проєкт присвячено історії тріумфальних гастролей Українського Національного Хору під орудою видатного диригента Олександра Кошиця в країнах Північної й Південної Америки у 1922-1924 роках і приурочено 100-річчю південноамериканської прем'єри "Щедрика".

Під час концерту Академічна хорова капела Українського радіо під орудою диригентки Юлії Ткач уперше за 100 років відтворить репертуар прем'єрного концерту капели Олександра Кошиця в Карнегі Гол, яка з тріумфом виступила у Нью-Йорку 5 жовтня 1922 року.

Українські слухачі почують реконструкцію Першого відділу тодішньої української прем'єри, під час якої американська публіка уперше почула "Щедрика" Миколи Леонтовича. Окрім того, буде виконано інші пісні з репертуару концерту хору Олександра Кошиця в Карнегі Гол та його виступів країнами Північної й Південної Америки. Це давні українські канти, колядки та щедрівки, веснянки, коломийки й народні пісні в обробці композиторів Миколи Лисенка, Миколи Леонтовича, Олександра Кошиця, Кирила Стеценка, Василя Ступницького, Порфирія Демуцького.

Також уперше з того часу на українській сцені прозвучать унікальні обробки американських та мексиканських пісень в обробці Олександра Кошиця.

25 грудня - Різдво у стилі jazz з Національним духовим оркестром України під орудою Володимира Спасіченка та солісткою Анною Кіндзерською
У Колонному залі прозвучить більше 20ти різдвяних хітів. Серед яких, звісно, й Jingle Bells і Santa Claus is Coming to Town, The Christmas Song, Winter Wonderland, The Christmas Waltz, Jingle-Bell Rock, Big Band Christmas, Santa, Baby, I`ll Be Home For Christmas і нарешті All I Want for Christmas is You з репертуару Мерая Кері.

27 грудня - "Різдвяна рапсодія" за участю органістів Валерії Балаховської та Максима Сидоренка.
Музиканти Національного будинку музики зіграють твори Преторіуса, Букстехуде, Баха, Генделя, Вейда, Хорна, Маккіа, Жигу, Дебуа, Грубера, Скотта.

29 грудня - "Прощальна" симфонія Гайдна.
Традиція Національній філармонії України завершувати рік цим твором належить диригенту Роману Кофману, який довгі роки очолював Київський камерний оркестр.

У фіналі симфонії артисти почергово припиняють гру, гасять свої свічки, закріплені на пюпітрах, й один за одним залишають сцену. Гайдн, капельмейстер у князя Естергазі, нібито у такий оригінальний спосіб натякнув господарю, що оркестранти невдоволені своїм фінансовим становищем.

У концерті прозвучить таож музика Йоганна Баха, Джакомо Россіні, Арканджело Кореллі та Йоганна Пахельбеля.

30 грудня - "Штраус запрошує друзів".
Національний президентський оркестр під орудою військового диригента, підполковника Максима Гусака запрошують на програму з легких, танцювальних, і жартівливих творів, які у європейських столицях зазвичай грають під час різдвяних балів. Це увертюри до оперет, вальси, гавоти, марші, кадрилі, польки. У фіналі звучатиме "Щедрик" Миколи Леонтовича. Дитячі концерти

2 грудня о 15:00 - сюїту з балету за казкою "Снігова королева" Г.-К. Андерсена української сучасної композиторки Жанни Колодуб зіграють Камерний струнний квартет "Каприс-Класік" і піаністка Тетяна Жук-Сєдова, а розповість - Ольга Хмель.

Як відомо, Андерсен дуже любив дітей і білі троянди. Композиторка донесла ідею добра, людяності, відданості, впевненості у перемозі над усім злим і похмурим. Адже у Андерсена йдеться не стільки про пригоди Герди, скільки про силу її духу.

17 та 31 грудня о 12:00 - на маленьких меломанів від 3-х до 6-ти років чекає Новорічний квест-концерт з кроликом Філармоном і святим Миколаєм.
У ньому не треба буде сидіти в кріслі цілу годину: діти зможуть рухатися, танцювати, підспівувати, плескати, шукати і знаходити, пробувати грати на різних музичних інструментах, спілкуватися з музикантами. А ще - усіх чекає зустріч із Святим Миколаєм, який пригощатиме новорічними смаколиками.

Інтерактивний квест-концерт триває годину без антракту.


Колективи: Національний камерний ансамбль "Київські солісти", Академічний хор ім. Майбороди Національної радіокомпанії України
Виконавці: Валерія Балаховська, Андрій Остапенко
Диригенти:  Ігор Пучков, Юлія Ткач
Композитори:Кармелла Цепколенко
Концертна організація: Національна філармонія України



Інші:

VR-вистава "Книги Якова" у La Mama, Центрі Курбаса і ще 5 країнах одночасно
“Квіти від сну Recitativo-Fantasia”
Пол Веслі («Зоряний шлях», «Щоденники вампіра») зіграє головну роль та стане одним із продюсерів українського воєнного трилера «Невимовне»
Конкурс на здобуття премії імені Леся Курбаса у 2025 році
Фестиваль імені Анатолія Кос-Анатольського у Коломиї: традиція, що надихає покоління
Зігріємося... музикою
ГРУДЕНЬ в львівських музеях Крушельницької та Людкевича
1 грудня "Метаморфоза" від Київського камерного оркестру в пам'ять про оперного співака, скрипаля, актора, військовослужбовця ЗСУ Ігоря Воронки
Зустрічаймо найзагадковіший місяць року разом із Національною оперою України
Події грудня від Національного будинку музики
Оголосили твори, допущені до ІІ туру Шевченківської премії 2025
Музика прийдешнього Різдва у Львівській філармонії
Балет київських митців “Снігова королева” побачать французи
Грудень у Львівському органному залі: понад 50 концертів, що створять ваш святковий настрій
Пристрасті за Параджановим
В Україні виступить світова суперзірка-контратенор Андреас Шолль з Німеччини
Оркестрова «Академія» для юних музикантів: «INSO-Lviv» презентує освітню ініціативу
В сховищі Одеської опери готують прем'єру
Харків'ян кличуть пограти на цимбалах, що пережили "прильоти"
Вчать вокалу і грі на інструментах: у Дніпрі відкрилася релокована музична школа з Покровська
Музикант Львівської філармонії, що постраждав на війні, знову зможе грати
В Ужгороді лунатиме "Музика миру"
Бетховен | Шуберт. Симфонія № 6
До 1000-го дня повномасштабного вторгнення рф
Kyiv Baroque Fest – 2024
У Львівському органному залі вперше українською зазвучить найвідоміша англійська опера
У Рівному виступить легендарний британський диригент Стівен Еллері
В Одеському оперному театрі прем'єра шевченківської кантати-симфонії "Кавказ"
23 листопада у Києві вперше прозвучить на День пам’яті жертв голодоморів знаменита сюїта «Червона скрипка» під батутою Кері-Лінн Вілсон
Кульмінація театрального року: Фестиваль-Премія «GRA» назве найкращих
Триває підготовка до прем’єри «Молочайник»
“Дідона та Еней” зазвучить українською у Львівському органному залі
ПРЕМʼЄРА етноісторичного перформансу «Сила нації»
Прем'єра балету «Аліса в Задзеркаллі» в листопаді
Національний цирк України розпочав гастрольний тур Францією з різдвяною програмою «LE MIRACLE DE NOEL»
Національний симфонічний оркестр України під орудою маестро Володимира Сіренка, – відправляється у велике європейське гастрольне турне: 5 країн | 17 міст | 18 концертів
Зеленський нагородив українських митців у День працівників культури
Презентація альбому «Спадок»
11 листопада філармонія запрошує здійснити занурення у польську музику ХХ століття в День Незалежності Польщі
ІГРИ МУЗИКИ
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
290510_011.jpg