Ave Verdi! | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Ave Verdi!
Киреєв Олександр
Ave Verdi!
В Україні розпочато урочистості, присвячені 200-річчю від дня народження видатного італійського класика
16 квітня 2013, вівторок
Поширити у Facebook

ІТАЛІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКИЙ СКЛАД СОЛІСТІВ ВИКОНУЄ ВЕЛИЧНИЙ ВЕРДІЄВСЬКИЙ "РЕКВІЄМ".  / ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / "День"Першою ластівкою став вечір «Гала Верді» у Національній філармонії. Цей захід відкрив серію концертів відновленого і дуже популярного серед наших меломанів циклу «Золоті сторінки італійської музики».

Нагадаємо, цей українсько-італійський мистецький проект було започатковано Італійським інститутом культури в Україні та Національною філармонією України, і відбувався під патронатом Посольства Італії, але світова економічна криза заставила організаторів згорнути свої програми.

Посол Італії в Україні Фабріціо Романо зазначив: «Італійсько-українська співпраця в галузі культури — це один із пріоритетних напрямків у нашій діяльності.

Цього року ми запланували цілу низку масштабних спільних проектів, зокрема завдяки дуже тісній і взаємовигідній співпраці з Генеральним директором Національної опери України П. Чуприною.

Сьогоднішнім концертом ми даємо старт святкуванням в Україні 200-річчя від дня народження геніального Верді, творчість якого широко відома й улюблена в вашій країні, а також відновлюємо наш спільний з Національною філармонією України цикл концертів італійської музики. Протягом року в українських меломанів буде прекрасна можливість насолодитися багатьма періодами і стилями музичного мистецтва Італії — від вишуканої музики епохи бароко і опери до музики сучасних композиторів та джазу».

Недавній приїзд до Києва «посла культури», професора і директора Італійського інституту культури в Україні Нікола Франко Баллоні пожвавив мистецьке життя не лише в нашій столиці, а й значно розширилися культурні зв’язки між нашими країнами. Відродження «Золотих сторінок...» — перший захід із великої серії майбутніх подій, які планують провести по всій Україні (це близько 10 концертів і один фестиваль).

На початку вечора міністр культури Леонід Новохатько вручив почесні грамоти Кабміну послу Італії Фабріцио РОМАНО і директору Італійського інституту культури в Україні Нікола Франко Баллоні за значний вклад у розвиток співробітництва між нашими країнами. «Для мене величезна честь отримати сьогодні таку високу нагороду уряду України, — підкреслив посол Романо. — Сприймаю її, звичайно ж, як оцінку не тільки моєї діяльності на посту посла Італії в Україні, а як оцінку діяльності всього складу нашого посольства.»

Отримуючи нагороду, синьйор Баллоні розчулено зізнався: «Це велика честь. Я багато років працював в Україні. Полюбив вашу культуру, мову, народ. Тут частина мого серця і душі...» До речі, сюрпризом від нашої газети стали книжки з серії «Бібліотека «Дня», які послу і директорові Інституту подарувала в. о. Голови правління ПрАТ «Українська прес-група» Надія Ушакова.

«Гала Верді» у філармонії відкрив низку вечорів, присвячених святкуванню в Україні ювілею легендарного композитора і диригента Джузеппе Верді (1813—1901 рр.). Творча спадщина видатного маестро величезна: він автор 28 опер (!) і знаменитого «Реквієму». Його «Бал-маскарад», «Травіата», «Аїда», «Ріголетто», «Трубадур», «Отелло», «Набукко», «Фальстаф» тощо є оперними шедеврами і прикрашають афіші театрів різних країн.

Протягом всієї кар’єри Верді відмовлявся використати високе «до» в тенорових партіях, посилаючись на те, що можливість проспівати саме цю ноту перед повним залом відволікає виконавців до, після і під час виконання ноти. Маестро говорив, що для нього найважливіше — голос і мелодія! Джузеппе Верді був першим композитором, який спеціально займався пошуком сюжету для лібрето, що найкраще відповідав особливостям його композиторського дару. Працюючи в тісному співробітництві з лібретистами і знаючи, що саме драматична експресія є головною силою його таланту, він домагався виключити з сюжету «непотрібні» деталі й «зайвих» героїв, залишаючи лише персонажів, у яких клекочуть пристрасті, і сцени, багаті на драматизм.

На концерті прозвучали арії із опер «Травіата», «Ріголетто», «Бал-маскарад», «Трубадур», «Дон Карлос», увертюра до «Сили долі» і «Травіати», хори з «Набукко» і «Аїди» та фрагменти з величного «Реквієму» у виконанні музикантів Національного симфонічного оркестру філармонії під орудою Миколи Дядюри, хористів капели «Думка» (художній керівник Євген Савчук) та солістів: Елен Урігу (мецо-сопрано, Італія), Сергія Магери (бас), Ігоря Борка (тенор), Лілії Гревцової (сопрано), Алли Родіни (сопрано), Ольги Фомічової (сопрано), Гаррі Сет’яна (баритон), Сергія Бортника (тенор) і Олександра Киреєва (баритон).

Овації слухачів лунали після кожного номеру програми! Гранд-фіналом вечора стало вражаюче виконання фрагмента з другої дії опери «Аїда» хором капели «Думка», яке публіка зустріла стоячи.

Після концерту Нікола Франко БАЛЛОНІ, директор Італійського інституту культури в Україні, розказав «Дню»:

— Цей концерт — перша ластівка з низки заходів, які ми готуємо для українських меломанів. Вердівські святкування буде продовжено. Так, 12 травня в Національній опері України пролунає «Реквієм», який буде приурочено двом подіям: 100-річчю Національної музичної академії України ім. П. Чайковського і 200-річчю від дня народження маестро Джузеппе Верді. Цей величний твір виконають найкращі випускники Київської консерваторії: Людмила Монастирська, Анжеліна Швачка, Михайло Дідик і Валентин Пивоваров.

24 травня буде відкрито виставку, яку ми організовуємо разом із мерією Києва і Музеєм мистецтв ім. Богдана і Варвари Ханенків. У експозиції «Шедеври італійського сакрального мистецтва. Джотто, Рафаель і Гвідо Рені» буде представлено три дуже цінні твори майстрів. Ця виставка відбудеться у рамках Дня Києва і святкувань 1025-річниці хрещення Київської Русі.

Нагадаю, Джотто ді Бондоне (італ. Giotto di Bondone, бл.1267, Веспіньяно, Італія — † 8 січня 1337, Флоренція, Італія) — італійський живописець, маляр. Один із предвісників епохи Відродження у сфері живопису й реалізму. Фрески Джотто на біблійну тематику і досі вважають шедеврами світового мистецтва. Другом художника був Данте Аліг’єрі — про нього поет згадав у своєму славнозвісному творі «Божественна комедія».

Рафаель Санті (італ. Raffaello Santi, Raffaello Sanzio; березень чи квітень 1483, Урбіно — † 6 квітня 1520, Рим) — італійський живописець, графік, скульптор і архітектор доби Відродження. Втілив у своїх творах гуманістичні ідеали тієї високої епохи.

Гвідо Рені (італ. Guido Reni; 4 листопада 1575, Кальвенцано, Емілья-Романья — † 18 серпня 1642, Болонья) — італійський художник, відомий представник Болонської школи. Малював фрески, релігійні й міфологічні картини, іноді портрети.

Гадаю, виставка цих митців стане подією!

А епіцентром вердівських святкувань в Україні має стати ІІ Міжнародний фестиваль Ave Verdi. Він відбудеться на сцені Національної опери України. Нагадаю, що перший форум минув із великим успіхом у Києві 2001 року (ми вшановували 100-річчя від дня смерті композитора). Ave Verdi-2013 буде ще масштабнішим. Гала-концерт ми проведемо в день народження маестро — 10 жовтня, а потім продовжимо фестиваль виставами із репертуару Національної опери: «Бал-маскарад», «Макбет», «Дон Карлос», «Аїда», «Травіата», «Ріголетто» і «Реквієм». Планується, що у постановках будуть брати участь митці з Італії та України.

До речі, в рамках форуму разом із Римським оперним театром ми хочемо представити виставку костюмів вердівських персонажів із постановок знаменитих Лукіно Вісконті, Франко Дзеффіреллі та інших митців. Численні мистецькі заходи не обмежаться лише Києвом, а відбудуться і в інших містах України, зокрема в Одесі, Донецьку, Львові тощо.


Автор: Тетяна Поліщук
Виконавці: Олександр Киреєв
Концертна організація: Національна філармонія України
Джерело: Газета "День"



Інші:

Тріумф театру у часи викликів:
Станція, або розклад бажань: друга прем’єра за тиждень
Проєкт «Спадок» спільно з Музеєм Ханенків представляє альбом романсів на тексти класиків і обробки народних пісень ХХ століття
Королева українського театру. Як Марія Заньковецька "поставила на місце" Росію ще в XIX столітті і відреклася від родини заради сцени
Актор та керівник головного столичного театру звернувся до українців за кордоном
У Києві відбулася світова прем’єра першої опери Бортнянського, яка вважалася втраченою
«Театральна вечірка non stop»
Закарпатський народний хор увійшов у свій 79-й концертний сезон і розпочав підготовку до 80-літнього ювілею
НОВАТОРСЬКА ОПЕРА-КАБАРЕ «ТГШ. ПОДОРОЖ У ЧАСІ»
ДО 100-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ КОРИФЕЯ УКРАЇНСЬКОГО ОПЕРНО-ХОРОВОГО МИСТЕЦТВА ЛЬВА МИКОЛАЙОВИЧА ВЕНЕДИКТОВА (1924 – 2017)
Станіслав Людкевич і Василь Барвінський, які не дали затихнути українській музиці
Духовність Центральної Європи в музиці: від Пендерецького до Пярта
Мистецтво неможливого
Пам’яті тої «Рути»
«Арсенал» Довженка в Берліні: Історія, яка резонує і через століття
Мельпомена Таврії
Зараз 11 наших людей у війську, - очільник Національної оперети Струтинський
Полон в росії замість фестивалю в США: музиканти з миколаївської 36-ї бригади перебувають у неволі
10 мудрих цитат легендарного актора Богдана Ступки про життя, любов та Україну
Ярослав та Інгігерда. Тисячолітня українсько-шведська історія кохання на фестивалі Bouquet Kyiv Stage- 16 серпня
”ВІД СЯНУ до ДОНУ”
Геніальний тенор
Змушували відкопувати тіла вбитих маріупольців: історія музиканта військового оркестру
Ukrainian Freedom Orchestra втретє зазвучить у світі
У музеї на Кіровоградщині діє виставка, присвячена ювілею відомого композитора і диригента
Опера «Тарас Бульба» лютого патріота Миколи Лисенка. Як її подати світові у час війни з росією?
Українсько-польські музичні мости Фонду “Pro Musica Viva”
ОПЕРА В ЕПОХУ ЗЛОДІЙСТВА
ЄВРОБАЧЕННЯ - МУЗИКА І НЕ ТІЛЬКИ
Правила ринку: агент Линів пояснив, чому диригенти виконують твори російських композиторів
В Мюнхені запрошують на «Страту» та «Дванадцяту ніч»
Національна опера України поставить оперу "Конотопська відьма"
Українська опера Chornobyldorf виборола Премію Королівського філармонічного товариства
А ви знали, що Шевченко міг би стати й відомим музикантом?
Премʼєри в імʼя Перемоги
ЛІТЕРАТУРА З МУЗИКИ, МУЗИКА З ЛІТЕРАТУРИ
«Незламні»: музичне послання українців у другу річницю початку повномасштабної війни
«Десять років чекаємо на перемогу»: історія оркестру, який двічі з дому вигнала війна
Найкращий концерт Кіровоградської філармонії - попереду. Він буде присвячений Дню перемоги!
Музичні інструменти змінили на автомати: історії артистів театру Одеси
      © 2008-2024 Music-review Ukraine






File Attachment Icon
119.jpg