|
Синергія
Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів виступить на закритті «Контрастів» з особливою програмою
4 жовтня 2023, середа
Поширити у Facebook
Концерт відбудеться 8 жовтня у Концертному залі ім. С. Людкевича.
Цьогоріч до постійного хедлайнера Фестивалю доєдналися відома українська альтистка Катерина Супрун та польський диригент, один із найкращих у своєму поколінні, Вінсент Козловський.
Синергія їхньої творчості відкриє світу запаморочливі у своїй красі шедеври музики ХХ століття — та найновіші музичні експерименти.
У пропонованій програмі поєднаються уже традиційні, магічні «Фанфари», спеціально створені Вінсентом Козловським для улюбленого фестивалю, а також твори українських знаних митців — Світлани Азарової та Олександра Щетинського, що звучатимуть у Львові вперше.
Окрему сторінку події становитиме видатний Концерт для альта з оркестром Кшиштофа Пендерецького. Цей композитор писав музику «не нотами, а звуками» — так розширюючи палітру виразових засобів інструмента, польський митець створював глибоке емоційне сприйняття музики, планував незабутній момент зближення з тонкою атмосферою мистецтва для слухачів.
ВИКОНАВЦІ:
Катерина Супрун, альт
Академічний симфонічний оркестр «ІNSO-Львів»
Вінсент Козловський, диригент (Польща)
ПРОГРАМА:
Вінсент Козловський (1990, PL). «Contrasts Fanfares» (2019)
Світлана Азарова (1976, UA/NL). «Сто тридцять один ангстрем» (2014)
Олександр Щетинський (1960). «Земля Франца Йосифа» для симфонічного оркестру (2011)
Кшиштоф Пендерецький (1933-2020, PL). Концерт для альта з оркестром (1983)
Ольга Лозинська, модераторка
ДОВІДКА Music-Review Ukraine
Катерина СУПРУН, солістка Національного ансамблю солістів «Київська Камерата».
Лауреатка премії імені Левка Ревуцького.
Постійна учасниця на фестивалях “Kyiv Music Fest”, “Прем’єри Сезону” (Київ), “Два дні та дві ночі нової музики” (Одеса), «Контрасти» (Львів).
Співпрацювала з такими колективами, як Державний естрадно-симфонічний оркестр, Оркестр національної теле-радіо компанії України, Заслужений симфонічний оркестр України, НАС «Київська Камерата», оркестр «Віртуози Львова» та ін.
Є першою виконавицею багатьох українських музичних творів. У 2018 році отримала президентський грант на реалізацію проєкту «Український квартет» за участю струнного квартету «Danapris string quartet».
З гастрольними турами відвідала Фінляндію, Німеччину, Нідерланди, Францію, Румунію, Швейцарію, Ліван, Оман, Кувейт, Бахрейн, Ізраїль, Португалію, Японію.
***
Вінсент Козловський, всесвітньо відомий польський дириґент. Його пристрасть до музикування, блискучий талант, різнобічний репертуар та глибоко зворушливі інтерпретації ставлять його на одному рівні із провідними світовими дириґентами його покоління.
У вересні 2021 року дириґував інавгураційним концертом 64. Міжнародного фестивалю сучасної музики «Варшавська осінь», а наступного місяця – заключним концертом Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти» у Львові.
Протягом «пандемічного» сезону 2020/2021 Вінсенту вдалося активно дириґувати концертами, зокрема 2-ю, 3-ю, 5-ю та 6-ю симфоніями Людвіґа ван Бетховена, причому остання згадана була записана наживо для музичного лейблу «Golka records». 4 жовтня 2020 року, незважаючи на пандемію, він провів заключний концерт фестивалю «Контрасти» у Львівській національній філармонії, у якому прозвучали «Метаморфози» Ріхарда Штрауса та «Просвітлена ніч» Арнольда Шенберга.
У сезоні 2018-19 він розпочав співпрацю з Львівською оперою, кілька разів дириґуючи новою виставою “Правда під маскою”, що складається з “Весни священної” та “Пульчінелли” з новою хореографією Марчелло Алджері. У 2019 році він підтримує тісний зв’язок з Львівською оперою як запрошений дириґент, Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії (Міжнародний фестиваль сучасної музики “Контрасти”-2019 – концерт-відкриття, два концерти на Ночі контрастів із ансамблем Nostri Temporis, заключним концертом «Контрастів»-2020, останній бетховенський концерт у 2020-му з нагоди 250-річчя композитора – Emperor & Eroica), дебютує з оркестром INSO-Львів (Bach – BirthdayNight Marathon) та ансамблем Pro et Contra (Сцена нової музики).
Він дириґував оркестром Львівського національного театру опери і балету, Краківської опери, Sinfonietta Cracovia, Beethoven Academy Orchestra, Artur Rubinstein Philharmonic в м. Лодзь, Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії, Orchestra Giovanile Italiana, Orchestra Sinfonica di Milano Giuseppe Verdi, Orchestra Toscana Classica, Lucerne Festival Academy Orchestra, Lucerne Alumni Ensemble, MAV Budapest Orchestra, Trondheim Symfoniorkestre, Lutosławski Orchestra Moderna, INSO-Львів, Ensemble Nostri Temporis, Thessaloniki Philharmonic Orchestra, Breslau Academy of Music Orchestra, оркестрами Вроцлавської й Краківської музичних академій, Dedalo Ensemble, різноманітними камерними проєктами та ін.
Козловський володіє широким репертуаром, симфонічним, оперним та ораторіальним від бароко до сучасності. Він активний учасник освітніх програм для дітей та молоді, а також благодійних організацій. Засновник та керівник Lutosławski Orchestra Moderna — ансамблю, який спеціалізується на сучасній музиці та із величезним успіхом дебютував на Міжнародному фестивалі сучасної музики “Варшавська осінь” у 2014 році.
Вінсент Козловський пише камерну, оркестрову, електронну музику, музику для театру і перформансу. Викладач, менеджер проєктів і промоутер благодійних фондів, що працюють з темою здоров’я, таких як Фонд DKMS. Він мріє одного дня продириґувати його власними оперними постановками.
Вінсент народився в Любліні, Польща. Він є учнем маестро Павела Пшитоцького, в якого навчався дириґування у Краківській Музичній Академії, де також вивчав композицію та акордеон.
Він також відвідував майстер-класи Даніеля Ґатті та Лучано Акочелли в Музичній академії Кіджі в Італії.
Фото: Grzesiek Mart
Колективи: Молодіжний симфонічний оркестр "INSO-Львів"
Виконавці: Катерина Супрун
Концертна організація: Львівська національна філармонія
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти"
|