”ВІД СЯНУ до ДОНУ” | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
”ВІД СЯНУ до ДОНУ”
Громов Євген
Національний камерний ансамбль
Національний ансамбль солістів
Маріупольський муніципальний камерний оркестр 
Крячок Василь
Сіренко Володимир
Алмаші Золтан Гаврилович
Гаврилець Ганна Олексіївна
Польова Вікторія Валеріївна
Сильвестров Валентин Васильович
”ВІД СЯНУ до ДОНУ”
6 серпня, вівторок
Поширити у Facebook

Під таким слоганом з 15 по 18 серпня на території Національного заповідника “Софія Київська” відбудеться сьомий фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage 2024.
 
Цьогорічний фестиваль традиційно об’єднає українське візуальне мистецтво, музику, театр, кіно та “бесіди під Ясенем”. Але не тільки…   Bouquet Kyiv Stage 2024 об’єднає у серці Києва українські міста – Харків, Одесу, Херсон, а також Крим.


Харків, Одеса, Херсон – це наша спільна кровоточива рана, наш спільний біль і, одночасно, це – наша гордість і захоплення неймовірною стійкістю і силою українських міст та їх мешканців. Попри щоденне намагання ворога стерти з лиця землі ці міста, вони щоденно захищають свій культурний спадок та відстоюють свою українську ідентичність: відкривають художні виставки, дають концерти, роблять театральні прем’єри, плекають нове покоління митців.


На фестивалі Bouquet Kyiv Stage 2024, окрім «київської програми» буде представлено мистецтво наших легендарних міст – Харкова, Одеси, Херсона, зокрема, твори мистецтва, які були створені митцями у своїх рідних містах під звуки повітряних тривог і під час ворожих ракетних бомбардувань. Потужним голосом Bouquet Kyiv Stage 2024 буде також і голос Криму, про який ми завжди пам’ятаємо і мріємо про повернення окупованого українського півострова «з десятирічного полону».Тож, велика частина фестивальної програми буде присвячена саме Криму. 


Протягом чотирьох фестивальних днів відбудуться понад 40 мистецьких подій:
- 4 виставкові проєкти
- 15 концертів класичної, джазової, електронної музики
- 20 показів українського кіно 
- 5 “бесід під Ясенем”
- театральна вистава
- 3 програми для дітей та молоді 
- 2 екскурсії “Софією Київською”
- 3 панельні дискусії

Серед подій фестивалю: 
 
- художня виставка «Мистецтво – вища форма Надії», у якій будуть представлені понад 60 робіт від 30 художників з Києва, Харкова, Одеси, Миколаєва, Дніпра
- музика українських композиторів у виконанні Маріупольського камерного оркестру Ренесанс
- премʼєрні твори Вікторії Польової у виконані камерного оркестру Київські солісти під орудою диригента Володимира Сіренка
- премʼєра музичного перформансу «Ярослав та Інгігерда: Історія життя – історія кохання», створеного на основі історії життя княжого подружжя – Київського князя Ярослава Мудрого і шведської принцеси Інгігерди. Музика Максима Коломійця
- КіноБукет: прем’єрні покази українського кіно
- аудіо-візуальна студія “Контента” для молоді
- панельні дискусії: «Культурний геноцид», «Розвиток культурної дипломатії», «Крим: політична та культурна необхідність».
 
Серед іноземних учасників на цьогорічному фестивалі – зірковий австрійський віолончеліст Йорг Цвікер, який виступить з Національним ансамблем солістів «Київська камерата», та  ізраїльський джазовий бенд Yogev Shetrit Trio. 


  Відкриє фестивальну програму 15 серпня дует “Сестри Тельнюк” , які презентують творчий проєкт «ТЕЛЬНЮК: Наш Шевченко», у супроводі оркестру та хору Збройних Сил України.

«ТЕЛЬНЮК: Наш Шевченко» – це нове універсальне трактування віршів Тараса Шевченка у сучасній музиці.
Дует «ТЕЛЬНЮК: Сестри» – це синтез поезії та співу, який завжди має вибудовану драматургію та чітко окреслені образи. Виступи Галі та Леся Тельнюк – це своєрідні літературно-музичні композиції, які не лише відображають ліричний аспект, але й мають пророчий відтінок, виразний і зрозумілий. Це більше, аніж просто музика, це – звучання душі Тараса Шевченка у сучасному музичному вимірі.

Концерти «Сестер Тельнюк» це завжди сповідально-театральне дійство з філософською концепцією пошуку сенсу буття в собі.

16 серпня на сцену вийдуть музиканти Камерного оркестру "Ренесанс" Маріупольської камерної філармонії (художній керівник і головний диригент – Василь Крячок, диригент концерту – Андрій Рахманін). Вони представлять концертну програму, яка включає музику композиторів Донецької області. а також унікальними новими творами, які будуть безпосередньо представлені на фестивалі Bouquet Kyiv Stage.

Пролунають такі твори:
З. Алмаші "Місто Марії"● В. Стеценко "Токата"● Г. Гаврилець "Хорал"● Л. Колодуб "Українські пісні"● М. Шух "Тиха Молитва"● Б. Фроляк "Не твоя війна".


Нагадаємо, оркестр “РЕНЕСАНС” свій перший виступ дав у місті Маріуполі 17 квітня 1989 року. Вже у квітні 2024 року колектив відсвяткував своє 35-річчя. З моменту заснування директором, художнім керівником та головним диригентом колективу є КРЯЧОК Василь Михайлович. На основі колективу відкрила свої двері 24 квітня 2018 року КЗ “Маріупольська Камерна Філармонія”, що базувалась в приміщенні Палаца Культури “Маркохім” міста-героя Маріуполя.

З початку повномастабного вторгенення Василь Михайлович, музиканти Маріуполя і запрошені виконавці України та світу приймали участь у заходах під егідою оркестру “РЕНЕСАНС” у 2022 році, відкрили фестиваль «Маріуполь Класік» його проводили у кількох містах України та Польщі. Але наприкінці січня 2023 року почався пошук музикантів з Маріупольської філармонії. Вдалося зібрати лише сім людей: з ними ми і розпочали відродження оркестру. В оновленому складі на період окупації камерний оркестр «РЕНЕСАНС» розпочав свою роботу 20 лютого 2023 року проєктом "Філармонія нескорених". А також свою діяльність відовила КЗ “Маріупольська камерна філармонія” на базі Київського Будинку Архітекторів (м.Київ, вул. Бориса Грінченка 7).

Зараз в оркестрі працюють музиканти з Луганської філармонії, а також з Сєвєродонецька, Харкова, Миколаєва, Кривого Рогу та Запоріжжя. Серед оркестрантів є і кияни. 

Репертуар оркестру дуже сильно постраждав від окупації, але кожного дня поновлюється творами світової і українською камерної музики, аранжуваннями самого Маестро Василя Михайловича, а також унікальними творами:- Богдани Фроляк написала фантазію на теми пісень рок-гурту «Океан Ельзи» і закінчила її композицією «Не твоя війна»;- Золтаном Алмаші твір-реквієм, присвячений місту Марії.

Зараз колектив багато працює над творами сучасних українських композиторів. Також надзвичайно приваблює і українська барокова музика, яка не так часто звучить на українських сценах. Безумовно, хочеться підняти цей важливий пласт української музики, особливо зараз, коли на це є великий попит в українському суспільстві. Вона надзвичайно різнобарвна: це і Кирило Стеценко, І Віктор Косенко, і наші сучасники: Мирослав Скорик, Валентин Сильвестров, Ганна Гаврилець, і Вікторія Польова і багато інших. Колектив відновив такі культові зимові та новорічні концерти для Маріуполя з творів Штрауса та Вівальді.


Також 16 серпня ( о 20.30) відбудеться прем’єра музичного перформансу «Ярослав та Інгігерда: Life Story - Love Story». Символічно те, що цей проєкт буде представлений вперше саме там, де розпочалася ця велика історія – в “Софії Київській”. 

Мовою сучасної електронної музики та анімації, через історію кохання владного подружжя розкриваються глибоко вкорінені зв'язки між Україною та Швецією, між Україною та Європою. 30-річний союз Ярослава та Інгігерди сприяв розквіту Київської Русі – її державності, економіки, культури, дипломатії та встановив потужні багатовікові зв'язки між Київською Руссю та Єропою.Князя Ярослава Мудрого називали тестем Європи, всі діти подружжя мали шлюбні зв’язки з європейськими правлячими династіями. 

Спеціально для проєкту «Ярослав та Інгігерда: Life Story - Love Story» композитор Максим Коломієць написав музику, а мисткіні Аліна та Каріна Гаєви створили автентичні художні образи, базуючись на історичних матеріалах, люб’язно наданих науковими співробітниками “Софії Київської”. 
Процес створення образів для проєкту розпочався ще рік тому з вивчення історичних джерел та наукових досліджень періоду правління Великого князя Ярослава.


У малюнках були використані фрески та орнаменти Софійського собору.
На фестивалі проєкт ексклюзивно представить видатна українська акторка Катерина Кістень. Live-імпровізація - Дмитро Радзецький (8-ми струнна MIDI Радз-гітара).


Частиною проєкту стане виставка малюнків Аліни Гаєвої, створених для анімаційного фільму, а також майстер клас по вибійці, старовинної техніки декорування ХІІ стоіччя, з використанням символів і орнаментів Софійського Собору. 

Автором ідеї та ініціатором проєкту виступив “Дом Майстер Клас”...

Почесну місію закривати фестиваль організатори запропонували музикантам Національного камерного ансамблю “Київські солісти” під орудою видатного диригента  сучасності Володимира Сіренка, які  представлять музику сучасних українських композиторів - Валентина Сильвестрова та Вікторії Польової. У концерті, який називається “МОЛІННЯ ТЕПЛЕ” також візьме участь відомий піаніст Євген Громов, який виконає твори Валентина Сильвестрова та сопрано Христина Бедзір із твором Вікторії Польової...


Тема Єдності буде пронизувати кожен день, кожну подію фестивалю, бо сьогодні наша єдність один з одним, єдність з демократичним цивілізованим світом, єдність на лінії фронту і в тилу є запорукою здійснення заповітного бажання кожного українця – Перемоги. Bouquet Kyiv Stage 2024 стане мистецьким проявом єдності всіх українців – ”ВІД СЯНУ до ДОНУ”, що є слоганом цьогорічного фестивалю.



Колективи: Національний камерний ансамбль "Київські солісти", Національний ансамбль солістів "Київська камерата", Маріупольський муніципальний камерний оркестр "Ренесанс"
Виконавці: Євген Громов
Диригенти: Василь Крячок, Володимир Сіренко
Композитори:Золтан Алмаші, Ганна Гаврилець, Вікторія Польова, Валентин Сильвестров



Інші:

Зараз 11 наших людей у війську, - очільник Національної оперети Струтинський
Полон в росії замість фестивалю в США: музиканти з миколаївської 36-ї бригади перебувають у неволі
10 мудрих цитат легендарного актора Богдана Ступки про життя, любов та Україну
Ярослав та Інгігерда. Тисячолітня українсько-шведська історія кохання на фестивалі Bouquet Kyiv Stage- 16 серпня
”ВІД СЯНУ до ДОНУ”
Геніальний тенор
Змушували відкопувати тіла вбитих маріупольців: історія музиканта військового оркестру
Ukrainian Freedom Orchestra втретє зазвучить у світі
У музеї на Кіровоградщині діє виставка, присвячена ювілею відомого композитора і диригента
Опера «Тарас Бульба» лютого патріота Миколи Лисенка. Як її подати світові у час війни з росією?
Українсько-польські музичні мости Фонду “Pro Musica Viva”
ОПЕРА В ЕПОХУ ЗЛОДІЙСТВА
ЄВРОБАЧЕННЯ - МУЗИКА І НЕ ТІЛЬКИ
Правила ринку: агент Линів пояснив, чому диригенти виконують твори російських композиторів
В Мюнхені запрошують на «Страту» та «Дванадцяту ніч»
Національна опера України поставить оперу "Конотопська відьма"
Українська опера Chornobyldorf виборола Премію Королівського філармонічного товариства
А ви знали, що Шевченко міг би стати й відомим музикантом?
Премʼєри в імʼя Перемоги
ЛІТЕРАТУРА З МУЗИКИ, МУЗИКА З ЛІТЕРАТУРИ
«Незламні»: музичне послання українців у другу річницю початку повномасштабної війни
«Десять років чекаємо на перемогу»: історія оркестру, який двічі з дому вигнала війна
Найкращий концерт Кіровоградської філармонії - попереду. Він буде присвячений Дню перемоги!
Музичні інструменти змінили на автомати: історії артистів театру Одеси
Оновлений репертуар, літній фестиваль та інтерактивна "Ластівка Щедрика": майбутнє Івано-Франківської філармонії в баченні Володимира Рудницького
Змінив пуанти на армійські берці: згадаймо артиста балету Ростислава Янчишена
"Музичні вечори у будинку родини Мейтусів"
«Для мене дім – там, де серце» – Віктор Рекало, автор музики до балету про вимушену міграцію «Дім»
Як розтопити «Крижане серце»?
В Одеській опері відновили незвичайну виставу
Хмельницький фаховий музичний коледж ім. В.І.Заремби: 65 років від дня заснування
До дня Соборності: в Національній опері представлять всеукраїнський музичний проєкт
Як доктор мистецтвознавства став... диригентом
Досліджуємо славні сторінки бандурного мистецтва
На Волині в Горохові привітали з 80-річчям відомого композитора
Роман Орленко-Прокопович - ім’я між забуттям і легендами
“Пісні для України” з Лондона
“54 хвилини до Різдва”
Диск "Зимовий шепіт" від піаністки Віоліни Петриченко
Українські переклади лібрето світових опер в Україні
      © 2008-2024 Music-review Ukraine






File Attachment Icon
1.jpg