|
Паризький виступ музикантів Національної філармонії України
Інтерв’ю з генеральним директором Національної філармонії України Д.І. Остапенком
10 червня 2011, п'ятниця
Поширити у Facebook
31 травня нинішнього року в Парижі, в штаб-квартирі ЮНЕСКО відбувся виступ творчих колективів Національної філармонії України - Київського камерного оркестру на чолі з народним артистом України Романом Кофманом і ансамблю «Джерело» під керівництвом заслуженої артистки України Євгенії Черказової.
Також у концерті взяв участь відомий піаніст, наш співвітчизник Дмитро Суховієнко, який нині проживає у Бельгії і продовжує плідно співпрацювати з Національною філармонією України.
З приводу йього заходу наводимо інтерв’ю з генеральним директором Національної філармонії України, народним артистом України, професором Дмитром Івановичем Остапенком
- Дмитре Івановичу, розкажіть, будь ласка, в чому полягала ідея цього заходу?
- Цей концерт відбувався в рамках циклу концертів «Діалог культур», створеного за ініціативи Міністра культури України Михайла Андрійовича Кулиняка. Ідея була підтримана Посольством України у Франції, а як відомо, Посол є постійним представником в ЮНЕСКО від України.
А ще, як усі ми знаємо, у цьому році Україна відзначає 20-річчя своєї Незалежності, тож це була знакова подія і для наших творчих колективів, і для всієї української культури в цілому.
Взагалі, не так часто доводиться виступати в таких серйозних, відповідальних організаціях, як ЮНЕСКО. Це почесно і престижно.
Окрім вечірнього концерту, вдень у фойє штаб–квартири була відкрита фотовиставка, яка представляла культуру слов’янських країн.
Була представлена і українська експозиція.
Ми також брали участь у відкритті і активно, творчо працювали біля нашого стенду. В цілому, відбувся захід, на якому були поєднані музичне і образотворче мистецтво через фотоматеріал.
- Скажіть, твори яких композиторів виконувалися? І, взагалі, це була класика чи суто українська музика?
- Щодо програми виступу, важливо, що прозвучали як світова класика (твори А.Вівальді, Ф. Ліста, Дж.Россіні, П.Чайковського), так і сучасна українська музика і класична спадщина, зокрема твори Валентина Сильвестрова у виконанні Дмитра Суховієнка, твір «Сім миттєвостей» Валентина Бібіка у виконанні Київського камерного оркестру, «Скерцо» Миколи Лисенка у виконанні квартету «Джерело», тобто, були представлені твори від основоположника української класичної музики до творчості сучасних українських композиторів.
- Що можете сказати про публіку?
- Серед слухачів були люди, які знаються на мистецтві, також солідно був представлений дипломатичний корпус. А найголовніше - те, що слухачі через наше мистецтво і через виступи наших колективів більше пізнають Україну.
- Які були відгуки на виступ українських музикантів?
- Нам говорили про те, що в цьому залі не пам’ятають такого високого рівня концертного виконання, яке було забезпечене художніми колективами Національної філармонії України. Тому для нас це висока честь, відповідальність і водночас гордість за те, що, як сказав Надзвичайний і Повноважний Посол України у Франції пан Олександр Михайлович Купчишин: «Ви значно скоротили шлях до порозуміння, до сприйняття нас як цивілізованої країни». Тож ми своїм творчим внеском зробили крок до порозуміння в співтоваристві країн, які представлені в цій авторитетній організації, яка має назву ЮНЕСКО.
Автор: Валерій Пірієв
Колективи: Київський камерний оркестр
Виконавці: Дмитро Суховієнко
Диригенти: Роман Кофман
Композитори:Валентин Сильвестров
Концертна організація: Національна філармонія України
|