«Мистецтво, що не потребує перекладачів» | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
«Мистецтво, що не потребує перекладачів»
Національна заслужена академічна капела України
Оркестр
Макаренко Герман Георгійович
Савчук Євген
Скорик Мирослав Михайлович
«Мистецтво, що не потребує перекладачів»
З нагоди 226-ї річниці ухвалення Конституції Речі Посполитої 3 травня у Національній опері відбувся концерт прем’єр
23 травня 2017, вівторок
Поширити у Facebook
Джерело: Газета «День»

Вечір був організований двома Посольствами — Республіки Польщі і Литовської Республіки в Україні. Відомі виконавці, запрошені до участі в концерті прем’єр із Польщі і Литви, зазначили, що для них є честю представляти свою творчість на сцені Національної опери у Києві та брати участь у цій винятковій мистецькій події, яка має такий багатий культурний вимір для поляків, литовців і українців.

Адам Крушевський (баритон, Польща) виконав дві арії з опер «Страшний двір» та «Чесне слово» видатного й найвідомішого польського композитора Станіслава Монюшка. Литовський піаніст Рокакс Зубовас висловив своє захоплення інтересом українців до творчості Міколаюса Чюрльоніса, твори якого також пролунали на сцені Опери . Потужно виступили хористи капели «Думка» (художній керівник Євген Савчук) і оркестр «Київ-класик» на чолі з Германом Макаренко. Глядачі мали змогу почути перлини класичного і сучасного музичного мистецтва, зокрема «Революційний етюд» Шопена, «Молитва за Майдан» Балакаускаса, «Мелодія» Скорика, а також хорові фантазії на польські та литовські теми.

«Це вже друге в історії святкування в форматі музичного концерту», — розказали «Дню» у прес-службі Посольства Польщі. Зал був заповнений, що є наочним доказом неабиякого зацікавлення киянами цієї мистецької ініціативи.

«Найбільш зрозумілим видом мистецтва, який не потребує перекладачів, є музичне мистецтво. Тому вважаю, що та програма, яку ми підготували, дає можливість достукатися до всіх, а по-друге, ще більше об’єднає наші дружні народи, — наголосив Герман Макаренко, художній керівник оркестру «Київ-класік».

«Такі події посилюють не лише культурні, а й дипломатичні зв’язки», — зауважив посол Польщі в Україні Ян Пєкло. Також він зазначив, що перша ухвалена в Європі Конституція була спробою цивілізованого врегулювання взаємин у багатонаціональній державі, вона стала водночас фундаментом для подальших державотворчих прагнень та засвідчила про спільне коріння різних народів. На переконання посла Литви Марюса Януконіса, Конституція 3 травня була значним правовим досягненням народів, а для Литви ця Конституція виявилася, крім цього, ще й першим документом, оформленим литовською мовою.

«Ця Конституція — перший в сучасній Європі та другий після американського Основний закон, тож відзначити належним чином — справа честі і важливий момент для всіх залучених сторін», — наголосили організатори.


Автор: Анастасія Руденко
Колектив: Національна заслужена академічна капела України "Думка", Оркестр "Київ-Класик"
Диригент: Герман Макаренко, Євген Савчук
Композитор:Мирослав Скорик
Концертна організація: Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. Шевченка
Концертний зал: Глядачевий зал Національної Опери України
Джерело: Газета «День»



Інші:

Стрічка Дмитра Грешка «Дівія» отримала нагороду за найкращий документальний фільм на Ann Arbour Film Festival
Враження про закриття фесту «Прикарпатська весна»
«Енеїда» від «Схід ОPERA»
«Троянство». Театр ім. І. Франка, режисер Давид Петросян
Світова прем’єра українського документального фільму «Мир для Ніни» у Парижі
Ранкова кава з театром: у Миколаєві відбулася презентація Херсонського театру Куліша
Насолода тонким моцартівським гумором
Насолода тонким моцартівським гумором
Львівська прем’єра «María de Buenos Aires»
«Молоді голоси»
«Concert of memory…»
Урочистим і натхненним відкриттям фестивалю «Прикарпатська весна 2026» стала прем’єра балетної вистави «Дівчинка з голубими очима»
Браво, NSO of Ukraine!
Вечір вокальних дуетів
Коляда для фронту: як пісня стала підтримкою для воїнів
Потужній дебют маестро Станіслава Керечанина в Ужгороді
Концерт пам’яті Сергія Мачогана
«Про любов мовами світу»
Враження від містичного мюзиклу «Дракула Влад»
Від Кобзаря – до козацької слави!
Візит до Львівської національної опери: культура та відвага у воєнний час
«Україна. Любов»
Опера-містерія “Сліпий”
Заньківчанська «Балада про украдене щастя»
Президент і перша леді взяли участь у врученні 65-ї Національної премії України імені Тараса Шевченка
«Тобі, коханій…»
«ТГШ. Подорож у часі»
“Коли розквітає Весна”
Емоційний вечір під гітару
Вечір вальсу
«Музика весняного настрою»
KINOVE запрошує покази шведського кіно HUMAN.EXE
Враження про концерт Two Pianos — One Story
У місті Фрібург (Швейцарія) відбувся благодійний «Концерт заради миру»
Легендарна «Травіата»
Фестиваль «Khmelnytskyi Classic Fest-2026» триває
Угоду з дьяволом скріплюють кров’ю
Непохитні харків’яни!
Романтична музика лунала в Івано-Франківській обласні філармонії ім. Іри Маланюк
Карнавал емоцій
      © 2008-2026 Music-review Ukraine