Контрастність «Контрастів» | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Контрастність «Контрастів»
Футорська Лідія
Хоровець Сергій
Молодіжний симфонічний оркестр
Контрастність «Контрастів»
XXII Міжнародний фестиваль сучасної музики поєднав непоєднувані, здавалось би, види мистецтва
4 жовтня 2016, вівторок
Поширити у Facebook
Джерело: Високий замок

Міжнародний музичний фестиваль “Контрасти” — вишукана інтелігентська тусовка для тих, хто ловить кайф від тонкощів сучасної інструментальної музики.

Фестиваль вже став у Львові традиційним, цього року відбувається у 22-й раз. Розпочавшись 30 вересня,

“Контрасти” ще до 9 жовтня будуть вабити меломанів концертами, зустрічами з композиторами, лекціями та майстер-класами.

На фестиваль приїхало понад п’ятдесят українських та закордонних музикантів.

Мімодрама на музику Ігоря Стравінського «Історія солдата» (Солдат – Андрій Гавришків. Принцеса – Олена Мицько).

Звучатиме різножанрова сучасна музика — від класичного напряму до експериментів із аудіо-, відео- та електроакустичними інсталяціями.

Журналіст “ВЗ” відвідала родзинку фестивалю — спеціальний проект «Ніч Контрастів».

Це своєрідне “нічне чування” — від 21-ї до 5-ї години ранку у приміщенні Львівської обласної філармонії відбувся своєрідний марафон різножанрового музично-балетно-інсталяційного міксу.

Чесно кажучи, думала, публіки буде мало — що не кажи, а наші люди більше полюбляють нічні розваги у клубі чи ресторані. Але, незважаючи на те, що вхідний квиток коштував 100 гривень, відвідувачів не бракувало. Навіть пізно вночі у касі ще докуповували квитки. Організатори придумали влучний хід — чергування виступів у великому залі із виступами у холі, де теж облаштували глядацькі місця. Приємно, що прийшло багато молоді, було чути іноземну мову. Молодь розкута, просто відпочивала, не забуваючи “зависати” у своїх гаджетах.

Меломанам особливо впали в око найцікавіші представники сучасної музики — поляки Марек Топоровський і Александр Внук. Відомий клавесиніст і органіст Топоровський грав музику Філіппі Ґласса. А ударник Александр Внук вразив віртуозними пасажами не тільки на різних перкусійних інструментах, а й супроводом голосом і навіть пантомімою.

На сцені філармонії нечасто побачиш артистів балету. Востаннє на моїй пам’яті п’ять років тому тут показали “Лускунчика” у версії балетмейстера-постановника Львівської опери Сергія Наєнка.

Це був спільний проект із оркестром «INSO-Львів» та художницею, яка малювала по піску, Дарією Пушанкіною. А нинішня “Ніч Контрастів”, знову ж таки у постановці Сергія Наєнка, вивела на сцену симфонічних музикантів, балерунів і драматичного актора. Автор ідеї — диригент Львівської філармонії Сергій Хоровець, який як баяніст виступає у дуеті з відомою українською скрипалькою Лідією Футорською (вона теж була на сцені у складі Львівського інструментального септету).

Виконавців надихнула творчість всесвітньо відомого композитора українського походження Ігоря Стравінського. А саме — його мімодрама (музика для сцени у формі мелодрами) «Історія солдата». Це камерний твір, зміст якого ґрунтується на легенді про Фауста. Постановка надзвичайно вписується в концепцію усього фестивалю “Контрасти” і загалом сучасний мистецький контекст — поєднання музики та інших сучасних мистецтв.


Автор: Юлія Ліщенко
Колектив: Молодіжний симфонічний оркестр "INSO-Львів"
Виконавець (артист): Лідія Футорська, Сергій Хоровець
Концертна організація: Львівська обласна філармонія
Концертний зал: Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти"
Джерело: Високий замок



Інші:

Березовський, Моцарт, Майборода, Хілобокова
"Музика, що об'єднує: в Одесі відбувся яскравий святковий концерт до Дня Європи
В Коломийській філармонії імені Олександра Козаренка відбувся великий святковий концерт “4 роки: до нових вершин”
У Кропивницькому відбулося музичне травневе свято 
«Спочатку музика, а потім слова»
Враження про постановки «Сувій» і «Точка травми»
Музичний салон «Харків Опера» перетворився на музичну мапу світу, де замість кордонів — мелодії, а замість відстаней — голоси
Хіти Франца Легара
У місті Миколаєві відбулося яскраве завершення фестивалю "Золота струна"
У Великій залі Одеської філармонії музичний травень розпочався вечором фортепіанної музики
Браво, митцям «Єлисавет-ретро»!
«Inside the Music» та «Bolero I.R.»
Тетяна Бережна відвідала відкриття KharkivMusicFest-2026 у Харкові
“В тобі, о пісне чарівна, душі людської таїна…”
“Весняні барви” ансамблю “Сіверських клейнодів”
«Перлини оперети»
Як народжується новинка у репертуарі «Харків Опера»?
Про крихкість життя і силу почуття
Музичне рандеву
«Україна. Любов»
Уперше в Чернівцях відбувся конкурс юних піаністів і органістів «SOUNDS OF BACH 2026»
Шедеври трьох століть
Біжи, Альберіху, біжи!
Концерт «Воскресіння Христове — символ перемоги життя!»
Золото замість серця: Олексій Вертинський перетворив «Скупого» Мольєра на маніфест відвертого цинізму
Найстрашніші драми відбуваються не на сцені, а в людських серцях
Прем’єра «Марусі Чурай»: історія кохання і війни ожила на сцені Франківського драмтеатру
«Ave Maria»
«В ритмах Одеси»
Спадкоємці Петра Столярського
“Крила весняних надій”
Зранку у «Схід Опера» – казка, а у вечорі лунала кантата «Carmina Burana»
«О музико! У душу увійди…»
«Бал-маскарад» тріумфально повернувся на сцену Львівської опери
«Будапешт. Гуляш історій»
Прем’єра, яка об’єднала запорожців
Заспіваймо веснянки разом: Музей Соломії Крушельницької кличе на веснянкове дійство
Тиждень у Хмельницькій обласній філармонії видався багатим на яскраві та неординарні зустрічі
Концерт від незламних українських митців
«Оперна усмішка (Opera Smile)»
      © 2008-2026 Music-review Ukraine