Висока класиККа | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Висока класиККа
Київський камерний оркестр
Кофман Роман Ісаакович
Висока класиККа
У Києві розпочався фестиваль «Тиждень високої класики з Романом Кофманом»
19 червня 2011, неділя
Поширити у Facebook

Сцена київської галереї «Лавра»18 червня у київській галереї «Лавра» відбулася непересічна мистецька подія. В межах «новонародженого» Міжнародного фестивалю «Тиждень високої класики з Романом Кофманом» на одній сцені грали два знаних колективи сучасності – «Кремерата Балтика» та Київський камерний оркестр.

Передусім, вирізнявся їхній спільний виступ, що поєднав у співтворчості, до того ж, двох видатних музикантів – скрипаля Гідона Кремера та диригента Романа Кофмана. Це був другий відділ концерту, перший – склали окремі виступи оркестрів.

Виняткові виконавці, чарівна програма (Серенади Моцарта, Чайковського, Ельгара та Бернстайна), публіка – нарівно студенти, визнані українські музиканти та шанувальники академічної музики.

Об'єднаний склад оркестру: Кремерата Балтика та Київський камерний оркестрІдеальну атмосферу осягнення високої музики порушувала, хіба що, не виграшна акустика обраної зали. Часом, складалося враження, що звук навпаки – йде в напрямку сторонньому від слухачів.

Висока класика була, буквально, здавлена низькою стелею, музиці не вистачало простору – аура оркестрового звучання тільки-но з’явившись, одразу зникала. Музикантам доводилось бути гіперточними щодо висоти та своєчасності звуковидобування, диригенту – долати акустичні прірви лаврівської галереї за рахунок неймовірних агогічних «маневрів».

Виразно звучали кожен інструмент, а групи вцілому створювали дивовижний ефект відокремленого відлуння, через що напрочуд вдало втілювалися їхні діалоги і прослуховувався контрапункт.

Між тим, ця звукова відокремленість унеможливлювала легкість спільного звучання, що особливо згубно відбилося у скерцозних фрагментах творів - зокрема, «Серенади» Леонарда Бернстайна, коли, попри всі намагання, оркестр, здавалось, не встигав за солюючою скрипкою.

Проте, ці ж акустичні умови виявились вельми підходящими для озвучення виконаного «на біс» п’яццоллівського “Oblivion”: прониклива витонченіших нюансів скрипка, підвладна маестро Гідону Кремеру та «засурдинений» оксамит струнних, під орудою Романа Кофмана – ці фінальні три хвилини стали одкровенням усього концерту. Шкода, адже, очевидно, що всі виконані того вечора твори в спеціально пристосованому концертному залі прозвучали б не менш досконало.

Скрипаль Гідон Кремер грає під орудою диригента Романа Кофмана


Однак, можливо, в тому і полягає висота класики – звісно, виконаної майстерно та з неабияким натхненням – що їй не потрібно багато часу, щоб проявитися уповні. Можливо, саме тому, коментуючи цей сумісний мистецький виступ Роман Кофман наголосив, що задоволений усім, процитувавши слова давнього мудреця, що “поки ми не задоволені життям, воно минає”.

До речі, ця розмова відбулася у дещо закинутому – порослому виноградником розписаному граффіті гаражному дворику галереї – у такій неофіційній атмосфері кожен міг поспілкуватися з видатними учасниками концерту. Цей підготовлений організаторами сюрприз додатково засвідчив, що, принаймні, в межах «Тижню високої класики з Романом Кофманом» життя, й справді, не минає, а відбувається.
Дружина Маестро Романа Кофмана Ірина Сабліна Численні гості фестивалю - друзі маестро Романа Кофмана

«Я дуже радий, що цей фестиваль розпочав своє існування, бажаю йому довголіття» – до цього побажання Гідона Кремера, мабуть, приєдналися усі присутні.


Автор: Ганна Волчок
Фото: Тетяна Платонова
Колектив: Київський камерний оркестр
Диригент: Роман Кофман
Концертний зал: Київська міська галерея мистецтв "Лавра"
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль "Тиждень високої класики з Романом Кофманом"


Фотоальбом:Фотоальбом



Інші:

Заньківчанська «Балада про украдене щастя»
Президент і перша леді взяли участь у врученні 65-ї Національної премії України імені Тараса Шевченка
«Тобі, коханій…»
«ТГШ. Подорож у часі»
“Коли розквітає Весна”
Емоційний вечір під гітару
Вечір вальсу
«Музика весняного настрою»
KINOVE запрошує покази шведського кіно HUMAN.EXE
Враження про концерт Two Pianos — One Story
У місті Фрібург (Швейцарія) відбувся благодійний «Концерт заради миру»
Легендарна «Травіата»
Фестиваль «Khmelnytskyi Classic Fest-2026» триває
Угоду з дьяволом скріплюють кров’ю
Непохитні харків’яни!
Романтична музика лунала в Івано-Франківській обласні філармонії ім. Іри Маланюк
Карнавал емоцій
Моцарт крізь століття
«Борітеся — поборете!»
Враження про моновиставу «ІРА»
“Духова музика — музика єднання”.
Фільм «СЛІДИ» здобув Panorama Audience Award на Берлінале — головну глядацьку нагороду секції Panorama для документального кіно
У Loft Stage «Харків Опера» відбувся концерт-реквієм «Соколята»
«Пісні. Арії. Поцілунки. Кохання»
«Снігом білим»
У Тернополі відбувся благодійний концерт "Ода стійкості"
«AXIS. Візії Півночі»
Враження про концерт «Любовні сповіді. Ніжність і пристрасть»
«Тенор – король опери»
Ми любимо інтимно…
Львівський хор музичного ліцею ім. Крушельницької виступив у Кафедральному соборі міста Барі в Італії
LOVE TANGO: кропивничани вигуками "Браво!" зустрічали виступ "Fuego Orchestra"
"ХІТИ 2000-х: Love": як у полтавській філармонії святкували День закоханих
«Фауст» Гуно в Баварській державній опері: знову опера про війну
«Музика сердець»
“Love & Music Show”
«Там, де живе любов»
Романтичний концерт
Різні історії минулого і сьогодення
«Генератор кохання». 12 лютого у концерт-холі "Юність", на честь дня закоханих - відбувся концерт
      © 2008-2026 Music-review Ukraine



File Attachment Icon
110801_001.jpg